Topeltstandardid Delfi moodi

Repliik,
Delfi logo

Delfi ajakirjanik Krister Paris püstitab küsimuse, kas raadiohääle Alari Kivisaare hagi lämmatab sõnavabaduse. Samal ajal võivad Delfi ja mõni teine kanal väljendeid valimata rahvuskonservatiive sõimata, varjudes sõnavabaduse taha. Kui aga mõni EKRE liige midagi krõbedat ütleb, on see ühiskonda lõhestav retoorika.

Et vasakliberaalide jaoks kehtivad erinevad standardid, pole mingi üllatus, ometi mõjub see kõik kuidagi haledalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jutt on Katrina Indiana algatatud petitsioonist selle kohta, et raadiohääl Alari Kivisaar tuleb väidetavalt rassistlike ütluste pärast lahti lastaks, millele järgnes  hagiähvardus 75 000 eurose kahjunõudega.

Kivisaar rääkis raadio hommikuprogrammis Georg Floydi juhtumit käsitledes, et sellest algas suur mäss, mis tema arvates tekib alati siis, kui mõni mustanahaline saab surma. “Oleks seal valge mees pikali olnud, ei oleks midagi juhtunud,” lisas ta. Kogu jutuajamisest võeti lause lihtsalt kontekstist välja ja serveeriti endale meelepäraselt.

UU

5 commentsOn Topeltstandardid Delfi moodi

 • Avatar

  Esiteks on see väga kallutatud hinnang artiklile. Seal olid väga head küsimused ning teema on oluline. Teiseks on UU käsitlus sõnavabadusest ikka väga vildakas. Kuidagi jõuame ikka sinna, et ajakirjanduslik kriitika on sõnavabaduse piiramine. Ei pea vastava ajakirjanikuga nõus olema, kuid nii tundlik ei saa ka nüüd olla. Kas UU hakkab nüüd nõudma “turvalist keskkonda” kutsikate ja vikerkaartega, et veri arvamustest vemmeldama ei läheks.

  Ka kallutatud arvamuste avaldamine on sõnavabadus, isegi, kui need sulle ei meeldi. Ka kellegi lõputu kritiseerimine on sõnavabadus! Sõnavabaduse piiramine tähendab siiski millegi piiramist! Jõe teiselt kaldalt “sa oled nõme” ei piira kellegi vabadust talle vastu karjuda. Samuti ei ole sõnavabaduse piiramine, kui keegi avaldab arvamust, et keegi teine ei tohiks arvamust avaldada. Viimane kehtib loomulikult nii kaua, kui vastas poolel on õigus oma arvamust avaldada, või ei toimu aktiivset avaldamise piiramist.

  Eriti silmakirjalik on aga see, et UU käsitlus poliitilisest vastaspoolest on sama rumal nagu kõikidel teistel. Mul on tunne, et UU arusaam “tasakaalustatud ajakirjandusest” on lihtsalt öelda, et “sa oled ise loll”.

  • Avatar

   Tegemist ei ole mingi vastulausega mida see haige hani esites, vaid sõnaotses mõttes mindi inimese elatusallika kallale, see ei kuulu sõnavabaduse sfääri, seega pole mõtet lolli juttu siin jahuda.

 • Avatar

  Kivisaare arvamuse, mis oli pealegi esitatud mittekategoorilises küsivas vormis, vastase petitsiooni valmisplätserdajad on oma üleskutses üles kutsunud Kivisaart vallandama ehk siis teiste sõnadega tema majanduslikku olukorda halvendama. Kellegi majandusliku olukorra vägivaldset halvendamist kutsutakse normaalses ühiskonnas kas varastamiseks või röövimiseks

 • Avatar

  Miks te üldse seda üleeilset delfit mainite? See on nagu tasuta reklaam. Tõeline eestlane ei pruugi juba ammu sellist infokanalit. Ükski minu tuttav ei vaata seda ammu. Kui soovite, maadelge seal, aga ärge uuteuudiste kommentaariumi sopaga risustage.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused