Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tossudes ja kleidis president näitas jälle, mida ta valitsusest arvab

-
07.09.2019
Kersti Kaljulaid
© Scanpix

End kogu Eesti presidendiks pidav Kersti Kaljulaid andis oma Facebooki lehel teada, et sügisese poliitikahooaja alguse ja Riigikogu esmaspäevase avaistungi puhul kohtus ta äsja Reformierakonna juhi Kaja Kallasega ning seejärel ka esisotsi Indrek Saarega.

Postitust ilmestasid pildid, kus opositsioonipartei liidrid tundsid end esileedi juures Kadriorus mõnusalt ja joviaalselt.

Vaatamata poliitisügise saabumisele, pole president siiski veel suvest välja saanud ning nõnda kandis ta kohtumisel piduliku kleidi all spordisusse, nii nagu ka teda külastanud Kaja Kallas.

Kas tegu on noortemoega, millega daamid kaasas püüavad käia, või kiirustasid nad Tallinna maratonile, see polegi tähtis. Hoopis kõnekam on fakt, et riigipea kutsus esimesena enda poole opositsiooniliidrid, mitte valitsusparteide esindajad.

See käik ütleb üheselt ja ülbelt tema hoiakust palju rohkem, kui autokapoti tolmule tõmmatud sõnum või pusale kirjutatud lausung.

Aga eks sellega olda juba harjutud, et meie president ei suuda olla rahvast ühendav ega päevapoliitikast eemalseisev neutraalne persoon.

Kas järgmisena kutsub ta endale külla internetis laineid lööva koolitüdruku, kelle hinnangul on kõik poliitikud nõmedad, maailma mõttetu ja tühi paik, kus inimesed peaksid välja surema või tagasi ahviks muutuma?

UU