Trudeau-Kanada väliseestlasel Marcus Kolgal on ülikummaline arusaam eestluse püsimisest

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Marcus Kolga on liiga kaua elanud Kanadas, mille peaminister Justin Trudeau (pildil) on ennast feministiks kuulutanud ning toetab marksistlikke märatsejaid. Pilt on illustratiivne.

Väliseestlased lubavad eestlust võõrsil edasi kanda, kuid tundub, et nad pigem sulandavad seda multikultirosoljesse.

Kanadas elavaid eestlasi esindava organisatsiooni Eestlaste Kesknõukogu Kanadas (EKN) endine president Marcus Kolga keeldus siseministeeriumi teenetemärgist siseminister Mart Helme ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikme väljaütlemiste pärast, kirjutab Delfi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muidugi on see Kolga enda teha, tema otsust peab austama. Küll aga tekitab hämmastust Kolga sõnastus keeldumise selgituseks: “Meie isikliku eesti pärandi ja identiteedi üle ei tohiks ükski inimene ega valitsuse minister otsustada selle järgi, kas oleme mees või naine; kas räägime eesti keelt vabalt, aktsendiga või üldse mitte. Ükskõik, kas oleme noored, vanad, suured, väiksed, mustad, valged, sirged või geid.”

Kolga projekt “rajada globaalse eestluse identiteet, et võimaldada kõigil, kes tunnevad eesti meelt, saaksid ennast hoida eestlastena, hoolimata nende elukohast” saab eelneva jutuga küll erilise sisu.

Kuidas hoida eestlust kui “kas räägime eesti keelt vabalt, aktsendiga või üldse mitte”, rõhuga viimasel kahel sõnal? Eestluse hoidmine keelt mitte osates? Kui sinna lisada, et “ükskõik, kas oleme… /…/ mustad /…/ geid…”, siis kuidas kannaks eestlust edasi must, kes ei oska eesti keelt ja homoseksualismi tõttu ei saa lapsi?

Järelduse saab teha ainult ühe: Marcus Kolga on liiga palju “feminist” Justin Trudeau`d kuulanud. Selle asemel võiks süveneda Mart Helme kuulamisse, kes on mures eestluse püsimise pärast kodumaal, mitte aga kuulata reformierakondlikku propagandat väliseestlaste seas.

Uued Uudised võtavad endale õiguse otsustada Marcus Kolga “isikliku eesti pärandi ja identiteedi üle” “Kevade” Tõnissoni sõnadega: “Eks ta üks lurr ole!”

Eestlaste Kesknõukogu Kanadas aga võib uhke olla, sest seda juhib Hemingway. Tõsi küll, Kairi Taul Hemingway. Aga kauaks neid eestlasi igasse maailma sadamalinna jagub, kui Marcus Kolga seisukohad peale jäävad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused