Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tuld ministri pihta: teema pole oluline, rünnak on põhiline

-
15.10.2019
Turvariskiga telefonid.
© Scanpix.

Meedia poolt märklauaks valitud minister Kert Kingo on juba nii sõelapõhjaks tulistatud, et osad kuulid lähevad vanadest aukudest läbi.

Kui enam midagi muud urgitseda ei ole, siis võetakse ette esimene asi, mis silma torkab. Seekord oli selleks telefon. Miks seda marki? Miks mitte teist marki? Miks nüüd teist marki? Miks mitte senist marki?

See ülestõmmatuid niinimetatud telefoniskandaal on lihtsalt piinlik.

Kui Riigikogu liikmena sai Kert Kingo Huawei marki mobiili ja ministriks asudes kasutas ta esialgu seda edasi, siis hakkas see tehnikaspetsist telereporter Karelli lasersilma.

Tekkis mõõduka kära selle ümber, miks IT-minister kasutab ebaturvalist aparaati.

Kui ministeerium andis ministrile uue telefoni (IPhone), on taas kisa lahti ja kõikidel meediakanalitel põhjust trükivärvi ja eetriaega kulutada, et tegelikult pole Huaweil hädas midagi. Sõna anti mõistagi Huawei esindajale, kelle sõnul on telesaates Laser tõstatatud kahtlused Huawei nutitelefonide turvalisuse suhtes meelevaldsed ning põhjendamatud, sest ühtki tõendit või kaasust, mis seaks Huawei telefonide turvalisuse kahtluse alla, ei ole.

Kas tõesti on Eesti elu nii igav, et millestki pole kirjutada? Mõni ime siis, et lehetellimused langevad ja varsti pole vajagi posti laiali vedada.