Tuleb jätkuvalt korrata ja korrata: mõiste “eestlane” ei tähenda mitte kodanikku, vaid rahvust

Rubriik Repliik On
- Updated
See monument Rõuges on Eesti Ema, mitte Vene Ema või Aafrika Ema.

Mida päev edasi, seda rohkem kuuleb eestluse kinkimisest igale soovijale, viimati tegi seda president aastapäevakõnes.

Selle “lahkuse” eesmärgiks on saavutada Prantsusmaaga sarnane olukord, kus “prantslane” võib tähendada ka Marokos sündinud araablast või Kongo bantut. Ehk siis tähistatakse põlisrahva nimega kõiki, kes nende kodumaale on kolinud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii ongi maailm olukorras, kus ajalehtedest saab lugeda, kuidas soomlane, sakslane või britt suundus Islamiriiki “pühasse sõtta”. Mis on soomlasel pistmist prohvet Muhamediga? Siis aga selgub, et tegu oli ikka Kalevala mail sotsiaaltoetusi nautiva somaallasega.

Tuleb veel ja veel ja veel üle korrata – eestlased on soomeugri rahvas, kellel on oma keel, kultuur ja ajalooline kodumaa Läänemere ääres. Kõik teised siia tulnud pole eestlased.

Huvitaval kombel ei olnud enne vasakliberaalse ideoloogia saabumist mingit eestluse jagamist – rannarootslased, baltisakslased, ingerisoomlased ja vene vanausulised õppisid küll eesti keele selgeks, aga jäid nendeks, kes nad on.

Eestlaseks olemist pakutakse Eestis (sealhulgas president Kaljulaidi ja “parempoolse” Siim Kiisleri poolt) koguni aafriklastele ja araablastele, rääkimata siinsetest venelastest.

Kui aga heita pilk Peipsi taha, siis seal küll ei ole ei tšetšeen, tatarlane, tõvalane ega keegi teine venelane. Venemaal kasutatakse kõigi Venemaa elanike kohta mõistet “venemaalased” (россияне), venelased ise on русские.

Vähemalt eestlastest ei saa vist küll ei venelast Venemaal, prantslast Prantsusmaal, masaid Tansaanias, tailast Taimaal ega türklast Türgis (võib ju Hille Hansolt küsida, kas ta on türklanna?). Miks siis peavad võõrastest siin eestlased saama?

Eestluse müük on osa nn tühistamiskultuurist, kus vaikselt hakatakse kustutama eesti rahvast ja Eesti riiki – ohumärgid on juba ammu olemas. Selle vastu saab võidelda vaid tegutsedes nii, nagu ütlevad laulusõnad: “Eestlane olen ja eestlaseks jään!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused