Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Tuntud popmuusiku pere võrdles Riigikogu spiikrit fekaalihunnikuga

-
16.09.2019
Ewert Sundja abikaasaga presidendi roosiaias.
© Scanpix.

Nagu kirjutas Peeter Helme oma Postimehes ilmunud arvamusloos Hirvepargis peetud valitsusevastasest meeleavaldusest, et enda kutsumine „sõbralikuks ja hoolivaks“ ei tähenda muud, kui teiste vaenulikuks ja hoolimatuks tembeldamist.“ Sellest kõnelesid ka meeleavaldusel lehvitatud sõnumid, mille seas paistis ühe labasemana silma popmuusik Ewert Sundja abikaasa käes olnud plakat.

Unustage ülespoodud köögimasin. Nüüd on juba teised teemad: kui Sundja ise hoidis kukil oma last, siis tema abikaasa käes oli loosung, millel kujutati EKRE ridadesse kuuluvat parlamendi esimeest Henn Põlluaasa fekaalihunnikuna. Hunniku kohal oli kiri: „Õhus on põlluaasa hõngu“.

Olgu lisatud, et praegu käib liikumine „Maale elama“. Selle valguses tundub, et linnastunud muusikupere ja nende toetajad on pepsid maaõhku omaks võtma. Tegelik eesmärk on lihtsalt riigi tähtsuselt teise persooni matslik solvamine, mis näitab meie vasakpoolse intelligentsi ja – kui soovite -, siis kultuurimarksistide tegelikku vaimset taset. Kuidagi teisiti on raske seda plakatit tõlgendada ja nende kandjaid iseloomustada.

SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid tegi Facebookis Sundja suunal kriitilise märkuse, kirjutades lakooniliselt: “Kuidas siis nii, Ewert Sundja? See pole ju väärikas.”, vahendas portaal Objektiiv.

Selle peale järgnes ühismeedias vaidlus, kus Sundja keeldus kriitikat omaks võtmast ning süüdistas ebaväärikas käitumises omakorda Vooglaidu.

UU