Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Tuumaelektrijaama tulistamine: terrorism või hooletus?

-
04.03.2022
Leedu president Gitanas Nauseda ütleb otsekoheselt välja, et Venemaa tegeleb riikliku terrorismiga.
© Scanpix

Uudistest ilmneb, kuidas liberaalses Läänes vohav argus segamini poliitkorrektsusega takistavad asju õigete nimedega nimetamast.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg mõistis reedel hukka Ukraina Zaporižžja tuumajaama tulistanud Venemaa hoolimatuse ja nõudis Moskvalt sõja lõpetamist, vahendab BNS.

“Öösel jõudsid meieni teated rünnakust tuumajaamale. See demonstreerib selle sõja hoolimatust ja tähtsust see lõpetada ning et Venemaa viiks kõik oma väed välja ja asuks heas tahtes diplomaatilisi pingutusi tegema,” ütles Stoltenberg enne lääneriikide välisministritega kohtumist.

Leedu president Gitanas Nausėda nimetas reedel Vene väe rünnakut Ukraina tuumaelektrijaamade vastu tuumaterrorismiks.

“Venemaa rünnakud tsiviiltuumaobjektide vastu Ukrainas on tuumaterrorismi akt ja inimsusevastane kuritegu. Leedu piiril asuva Valgevene tuumaelektrijaama võib Venemaa samuti relvaks muuta,” säutsus president Twitteris.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski hinnangul tulistasid Venemaa tankid tuumajaama teadlikult. “Eurooplased, ärgake, termokaameratega varustatud Vene tankid tulistavad teadlikult Euroopa suurima, Zaporižžja tuumaelektrijaama tuumaplokke. Nad valmistusid selleks. See ähvardab teise Tšornobõli ja veelgi enamaga,” kommenteeris ta videosõnumis, lisades, et on rääkinud sel teemal mitme lääneriigi juhiga.

“Ükski riik peale Venemaa pole kunagi tuumaelektrijaamade pihta tulistanud. Esimest korda meie ajaloos, inimkonna ajaloos on terroririik võtnud kasutusele ka tuumaterrori,” ütles Zelenski.

Venemaa tekitas tulistamisega ohtliku olukorra ka Tšornoboli tuumaelektrijaama hõivamisel – see pole enam mingi hooletus, vaid kuritegelik riiklik terrorism. Seda on vaja ka välja öelda, Lääne-Euroopas aga valitseb ikka veel mingi pelgus Vene karu väljavihastamise ees.

UU