Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina põgenike õiglast kohtlemist tööturul tuleb alustada ühe eelnõu tagasivõtmisega

30.03.2022
Riigikogus hiilib ringi pornopiltnik. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Üks ministeerium, tööandjad ja ametiühingud on teinud avalduse Ukraina põgenike kaitseks, kuid vähemalt valitsus ja ettevõtjad on selles osas kahekeelsed.

Sotsiaalministeerium, Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit rõhutavad ühisavalduses, et Ukraina sõjapõgenikke tuleb tööturul kohelda võrdselt ja väärikalt. “Rõhutame, et sõjapõgenikele tuleb pakkuda Eesti elanikega võrdseid töötingimusi, sealhulgas nende oskustele ja võimetele vastavat õiglast töötasu,” seisab ühispöördumises.

Praegu on Riigikogu menetluses välismaalaste seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega pikendatakse seni aastase tööloaga lühiajaliste töötajate Eestis töötamise õigust veel kaheks aastaks ja alandatakse nende suhtes kehtivat palganõuet seniselt Eesti keskmiselt 0,8 Eesti keskmisele.

Eestis tahetakse just valitsuse ja tööandjate initsiatiivil läbi suruda seaduseelnõu, mis seaks võõrtööjõule madalama palganõude ning soodustaks seega odavtööjõu värbamist – ja selle algatajad valavad nüüd krokodilipisaraid sellepärast, et on tulnud teated “…teistest riikidest pärit töötajate ebavõrdse kohtlemise, pakkudes halvemaid töötingimusi või väiksemat töötasu, kui oleks samaväärse töö eest pakutud kohalikele inimestele” kohta.

Võtku valitsus esimese sammuna tagasi see eelnõu, siis saab rääkida võrdsest kohtlemisest.