Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Üleskutseid vaktsineerimiseks tehku meedikud, mitte ebakompetentsed poliitikud

-
26.10.2021
Vaktsineerimine Nicaraguas. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Sundvaktsineerimise kampaaniaga ollakse sedavõrd kaasa mindud, et väljapakutud meetodid on läbi mõtlemata, sealhulgas vaktsineerimisüleskutsete tegemine.

EKRE saadik Helle-Moonika Helme on öelnud, et üleskutseid vaktsineerida tohiksid teha ainult meedikud, mitte aga poliitikud, kes üldjuhul ei tea eriti palju pandeemia meditsiinilisest taustast (mida on näha nii tervise- kui peaministri pealt).

Peaminister Kaja Kallas aga kutsus esmaspäeval riigikogu sotsiaalkomisjoni ees esinedes ka Eesti Konservatiivset Erakonda pöörduma oma toetajate poole, et neid kutsuda kaitsesüsti saama.

Kui paljud poliitikud julgevad võtta endale vastutuse oma erakonna toetaja ees, kes võtab üleskutset kuulda ja läheb kaitsesüstimisele, olles ise arvestatavate krooniliste haiguste põdeja? Mingit eelnevat konsulteerimist perearstiga ju keegi ei soovita, pandagu aga kohe õlg alla.

Nii näiteks oli alles hiljuti suureks küsimuseks Moderna vaktsiini kasutamine noorte kaitsesüstimiseks, mille Põhjamaad panid kõrgendatud riski kahtluse tõttu pausile. Mis õigus on saamatul Kaja Kallasel soovitada noortele kaitsesüstimist, teadmata selliste riskide taustast? Peaminister on näidanud, et tal pole sellistes küsimustes mingeid teadmisi, mida tõestas tema jutt Riigikogus India laibahunnikutest.

Kaja Kallase valitsus on pandeemiaga võitlemises põrunud ning rõhub ainult vaipvaktsineerimisele, sest muud plaani neil lihtsalt pole.

Poliitik ei saa ega tohi selliseid üleskutseid teha. Iseasi, kui neid teevad meedikud. Ja nemadki ei tohi seda teha käpardliku valitsuse päästmise kontekstis.