Urmas Espenberg: Ilvese „ärmatamisvaim“ kimbutab Eestit veel tükk aega

Repliik,
- Updated
ilves

Kuigi president Ilvesest on nüüdseks saanud juba ekspresident, kuid varjud tema minevikust kimbutavad Eestit ja meie maksumaksjate elu ilmselt veel tükk aega. Ilvese suurimaks teeneks tuleb lugeda tema hoiatavat negatiivset eeskuju. Ilves tõestas veenvalt, et heas ülikoolis õppimisest, närimiskummist, Twitteri säutsudest ja ameerika aktsendist ei piisa, et olla Eestile hea president. Ärmatamise, naistevahetuse ja oma rahva sõimamisega näitas lahkuv president negatiivset eeskuju, milline üks president olla ei tohiks. 

Ühtlasi tuletas ta oma kõikidele meelde, et Eesti väärib presidenti, kes seisab meie riigi ja inimeste huvide eest, ühendab, mitte ei lõhesta rahvast, kuulab erakondi, arvestab opositsiooniga ja oleks ühtlasi rahva moraalne kompass. Ka negatiivne või hoiatav eeskuju võib olla mõnikord kasulik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hea näide ärmatamise jätkumisest on EAS saadud rahast vaid kümnendiku tagastamine Ilvese poolt, mis näitab ilmekalt, kuidas ekspresident rahva rahast ja meie riigist tegelikult hoolib. Armetud argumendid mingist varasemast lepingust ja selle “justkui” täitmisest ei pea vett.  Veel üks asi mis häirib on see, et Ilves sai lahkudes kopsaka 94 000 eurose lahkumishüvitise, kuhu olid sisse arvestatud mitmesugused hüvitised ja puhkusepäevad, mis tavakodaniku puhul oleks seaduse järgi aegunud ega kuulunuks hüvitamisele. Vägisi kerkib küsimus kas presidendile kui esikodanikule kehtivad meil teised seadused kui tavakodanikule?

FOTO: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused