Urmas Espenberg: IRL ehk Isamaa ehk sisult neoliberaalne, poolsotsialistlik ja globalistlik aga vormilt rahvuslik, lubage naerda!

Repliik,
- Updated
Sven Mikser, Taavi Rõivas, Margus Tsahkna
©UU
Sven Mikser, Taavi Rõivas, Margus Tsahkna

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Margus Tsahkna tegi pühapäeval 30.10 toimuval volikogul erakonnakaaslastele ettepaneku tegutseda edaspidi nime Isamaa all – ja seda mitte ainult nime poolest, vaid ka sisult.

Kunagi öeldi, et Eesti NSV kultuur on sisult sotsialistlik ja vormilt rahvuslik. Sama lugu paistab olevat ka praeguse IRLga. Ei saa daamid ja härrased seesamune Isamaa istuda üheaegselt isamaavaenulikus valitsuses ja samas deklareerida isamaalisi loosungeid!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ei maksa siiski avalikkust ega parteisse veel allesjäänud näputäit rahvuslikult meelestatud inimesi eksitada või ütleme otse petta. Sest, mis on IRLi jaoks Isamaa? Kas see, et nende toimetamine on sisult sügavalt euronomenklatuurne, Brüsselist tulnud direktiivide ja korralduste meelne ning vormilt suitsukatteks rahvale isamaalist puru silma ajav.

Istudes neoliberaalses ja sotsialistlikus valituses viiakse ellu hoopiski globalistlikke ideaale küll immigrantide maaletoomise, küll maaelu ja rahvusliku majanduse väljasuretamise, küll majandusseisaku ja ümberjagamise poliitikat. Istudes praeguses valitsuses ei saa olla isamaaline ühestki otsast, ilma et see koomiline tunduks.

Ka eelmine IRLi PR-gurude poolt väljatreitud loosung Isamaa 2.0 lonkas tugevalt mõlemat jalga, kuna avas tegelikult tee maale toodavate pagulasmasside legaliseerimiseks ja eesti rahva edasiseks köndistamiseks. Sündivuse suurest kasvust eriti juttu polnud. Isamaliidu liidrite häbematus ennast isamaalasteks nimetada, aga ei tunneta ilmselgelt mingisuguseid piire.

Tsahkna kandis Eesti rahva muuseumis toimunud erakonna avatud volikogul ette Isamaa manifesti, kus tõdes, et Eesti on seisakus ning tunnistas ka IRL-i osa selles. Aitäh sellegi tagasihoidliku ülestunnistuse eest. Aus aga oleks sellisest valitsusest lahkuda, mida kindlasti ei tehta.

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused