Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Urmas Espenberg: kas tüüpilised lääne immigrandijamad on jõudnud lõpuks Eestisse?

-
08.03.2017
Laadime sisu...

Tükk aega on riigivõimud, valitsus ja peavooluparteid kinnitanud, et meil ei ole mingeid probleeme immigrantide, pagulaste ja muude sissesõitnutega. See ei olevat enam mingi teema!

Kuigi riiki tulnute arv ületab 4-5 korda lubatud immigratsiooninormi, ei tehta sellest väljagi. Vastupidi, leitakse aina uusi teid kuidas migratsioonikvoodist mööda hiilida. Selle tarbeks on kõik argumendid head, küll räägitakse tööjõunappusest, küll avatusest, küll inimõigustest, jne. Üks usin siseministeeriumi ametnik ütles kogemata välja koguni “tõe”, et Eesti riigi eesmärk pidavatki olema rohkem immigrante siia tuua.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond hoiatas ainsa parlamendiparteina, et massiimmigratsiooni ei ole vaja. Me ei saa ega suuda seda endale lubada ning üsna pea hakkavad Eestiski toimuma sama ebameeldivad asjad nagu teistes Lääne-Euroopa riikides. Naistevastane vägivald, inimeste ahistamine ja muud kuriteod.

Keegi muidugi seda hoiatust tõsiselt ei võtnud. Ka osa rahvast, eriti need tänu kellele Keskerakonna ja Reformierkonna reitingud jätkuvalt kõrged püsivad, seda ei uskunud. Pole immigrante, pole probleemi. Kuid nüüd olemas nii immigrandid kui mõistagi ka probleemid. Praktika on tõe kriteerium, nagu ütles Lenin, kuid tänapäeva sotsidele ei jõua seegi tõde kohale.

Eelmisel aastal tegi EKRE fraktsioon arupärimise Sudaanist pärist Ahmedi suhtes, kes oli vägivaldne ja lasi rusikad käiku oma töökaaslaste suhtes. See asi mätsiti paraku kinni. Aasta alguses jõudis avalikkuseni teade, et süüria pagulane sidus oma naise radiaatori külge ja tahtis teda põlema panna. Mees võeti kinni, temaga tehti vastavad toimingud ning kohus tema üle pidi algama mais.

Nüüd siis uus juhtum. Peavoolu jõudnud infost ei saanud teada isegi seda, kas tegu on sama mehega, kuid ilmselt mitte. Ja kuigi uurijad tõttasid kohe kinnitama, et ei välista ka enesetapu või õnnetuse motiive, tunduvad viimased üsna kahtlase väärtusega versioonid.

Põhja ringkonnaprokuröri Saskia Kase sõnul viibis naine korteris koos oma süürlasest abikaasaga, 19-aastase noormehega, ning imikuealise lapsega. “Kiirabi kutsus välja kannatanu ise, kuid ei ole võimalik avaldada, millisel määral ja mida ta suutis juhtunu kohta öelda,” rääkis Kask.

Tundub, et samad instruktsioonid, mida vastavad institutsioonid on juba ammu saatnud immigrantide juhtumite käsitlemiseks, on käibele võetud ka Eestis. Tõtt rääkida ei tohi, informatsiooni avalikkusele anda ei tohi ja kui, siis ilustatult, immigrante tuleb kohelda delikaatselt, et neid mitte traumeerida, jne. Just tänu sellele ei teadnudki me tükk aega, et elu Rootsis pole teps mitte lill, kuigi võimud ja meedia seda vahetpidemata kinnitasid. Tegelikkus on hoopis inetum, sest valdavalt islamimaade taustaga sisserännanute agressiivsed gängid hoiavad Rootsi põliselanikke omamoodi terrori all. Sama muster näib korduvat Soomeski, kus Soome kodanikud on viimases hädas pöördunud sotsiaalmeediasse mujalt abi saamata.

Kas poleks mitte õigem silmaklapid peast võtta ja tunnistada, jah me tõime nad siia (toome veelgi enam) ja ega ka probleemid tulemata jää. Loomulikult ei tunnista seda ei ükski kartellierakond, opositsiooni kukkunud reformide partei ega ka mingist kohustustevabast konservatiivsusest plätrav Vabaerakond. Eestis ju puudub mingisugusegi poliitilise vastutuse komme.

Seotud lood:  

Siseministeeriumi ametnik: “Me töötamegi selle nimel, et sisseränne suureneks.”

Naist põlema panna tahtnud Süüria pagulane jääb esialgu veel vahi alla

Urmas Espenberg: meid valmistatakse ette immigrantide senisest suuremaks vastuvõtuks

Eestisse asus mullu elama üle 8000 välismaalase

FOTO: AFP/Scanpix  – (illustratiivne) naisepeks šariaadikohtus