Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Espenberg: Tarand paljastas sotside labase provokatsiooniga oma tegeliku olemuse

-
26.11.2018
Indrek Tarand
© Erakogu

Seda, et Indrek Tarand aeg- ajalt kuskile vindise peaga kohale töllerdab, on enamusele Eesti inimestest teada. Viinaviga on tuttav juba ammustest välisministeeriumi aegadest. Nüüd avas ta endast veel ühe ebameeldiva tahu, mida inimesed seni ei teadanud. Tarand kui labane interrinde provokaator ja autundeta inimene.

Rahvuskonservatiivid korraldasid esmaspäeval, 26. novembril Riigikogu ees Marrakechi rändepakti arutelu puhul meeleavalduse. Juba alguses oli torkas silma kamp sotse: Vakra, Mikser, Tarand, Kõva, Saar, kes häälekalt sõna nõudsid, nagu oleks tegu Rändelepet pooldava promoüritusega.

Küsisin rahva käest, mis nad sellest mõttest arvavad? “Mitte mingil juhul,” kõmas väljakult vastu.

Ütlesin siis sotsidele ka, et kuna rahvas neid kuulata ei soovi ja nad on ilmselt õige aja rahvaga rääkimiseks mööda lasknud, siis sõna ei saa. Sellest aru saamata, liikus hiljuti sotsialistide sekka karanud ustav junckerlane, Indrek Tarand, poodiumile haaras ilma loata mikrofoni ning hakkas räuskama ebakohaseid lausungeid. Tegu oli ilmselge avaliku korra rikkumisega, kuna Tarand üritas ilma loata haarata võõral koosolekul initsiatiivi ja ülevõtmist.

Avaesineja Martin Helme ja mina kui moderaator üritasime vandaalitsejalt mikrofoni kätte saada, kuid Tarand jätkas õhinaga ürituse tõrvamist. Ainus võimalus oma miitingu lava ja üritust kaitsta oli korrarikkuja platvormilt eemaldada ja kutsuda appi turvafirma K-Security turvatöötaja, kes räuskava provokaatori piketilt eemaldaks.

Meie tahtsime ilmselgelt halbade kavatsustega provokaatori lihtsalt minema ajada, aga selle protsessi käigus sai ta pahaste meeleavaldajate käest tublisti sarjata ja asja käigus tekkinud väiksema rüseluse käigus ka mõned kergemat sorti müksud. Kuid ära minna tülinorija endiselt ei soovinud. Vaid turvamehe abiga õnnestus Tarand meeleavalduselt kõrvaldada ja politseile üle anda. Mispeale jooksis mees loomulikult politseile avaldust kirjutama ja peavoolumeediale kaebama, et kui “hirmsad” ikka need eesti vabadust ja iseseisvust kaitsvad inimesed on!

Alles peale seda saime lõpuks oma meeleavaldusega alustada. Kes tegelikult süüdi on, pole raske aimata. Ühtlasi avas üks järjekordne sots oma tõelise palge. “Olukord on vastupidine pressis (loe: peavoolumeedias) kirjeldatule,” ütles juba omal ajal tuntud turundusteoreetik Jack Trout.

Et tegu oli labase provokatsiooniga, kinnitab ka fakt Tarandil oli pikk ja kokkulepitud meedianimekiri ees: kohe peale politseid jooksis Tarand varem kokkulepitud radu pidi Postimehe manu, õhtused ja hommikused uudistesaated järge ootamas.