Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Urmas Reitelmann: Eestis on asjad p…es

-
10.03.2022
Urmas Reitelmann.
© UUed Uudised

Eestis on praegu ligi 13000 Ukraina sõjapõgenikku. Täna teatas siseminister Kristian Jaani EKRE fraktsiooniga kohtudes, et ennustus tulevikuks on 1800 ukrainlast päevas, mis teeb 12 600 nädalas ja 50 400 ühes kuus. Seejuures ei tea keegi, kui kaua sõda kestab.

Lisaks saadi teada, et Eesti ei ole teinud mitte mingisuguseid ettevalmistusi, kuidas rahvaste rändega toime tulla ja kuidas pagulastulva peatada, kui Eesti võimed ammenduvad.

„Lisades siia eile rahandusminister Keit Pentuse vastused Riigikogu ees, kus ta esindas üksiti peaministrit, tuleb tõdeda, et Eesti ei kavatse kaitsevõimet tõsta, mitte midagi ette võtta hüperkiiresti tõusvate energiakandjate hindade mõjude leevendamisel inimestele, energia- ja samuti mitte midagi teha toidujulgeoleku tagamiseks, sisejulgeoleku tõstmiseks ega otse loomulikult mitte vähimatki ette võtta ka nn 5. kolonni tegevuse vastu,“ kirjutab EKRE saadik Urmas Reitelmann, lisades, et Eesti ülimaid eesmärke on selle põhjal endiselt kaks: eelarve tasakaal ja orjalik Euroopa Liidu käsulaudade täitmine. „Euroopa on suursõja ja näljahäda lävel, kõik riigid valmistuvad, kes kuidas saab, meil puuduvad endiselt kaitseväe juhataja, sise- ja välisminister, kaitseministrist ei tasu üldse rääkida. Ning mõistagi on endiselt puudu peaminister,“ kirjutas Reitelmann, lisades, et Eestis on asjad p…es.