Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Usume jõuluimesse ka praeguses keerulises maailmas!

-
24.12.2021
Talv Eestis jõulude eel.
© UU

Jõulud on rahu aeg, kui unustatakse lahkarvamused ning leitakse oma südames andestus ja mõistmine. Mida keerulisem ja ohtlikum on maailm, seda enam vajame jõululapse sündi, mis aitaks meil mõista armastuse tõelist eesmärki. Kas oskame armastada oma lähedasi, kaasteelisi, võhivõõraidki? Kas oleme võimelised andestama vaenlastele, isegi neile, kes meile on haiget teinud?

Need on küsimused, millele jõuluaeg peab andma vastuse. Kui selle leiame, oleme väärt kandma inimese nime ja lootma paremat ja rõõmsamat homset.

Me elame äreval ajal, kus salakaval viirus mitte üksnes ei ähvarda haiguse ja surmaga, vaid on lõhestanud ühiskonna ja ajanud meid tülli. Me elame ajal, mil võitluses puhta keskkonna nimel, unustatakse inimene ja püütakse taandada eksistents muretsemisele, kas meie ökoloogiline jalajälg on ikka piisavalt tilluke, või peaksime loobuma veel nii mõnestki hüvest ja taandarenema korilasteks, kelle ainsaks kireks on taaskasutus ja prügisorteerimine.

Me elame ajal, mil pole enam piinlik olla rumal, uskudes samas, et teame maailmast kõike ning kirgastume, kui internetis vaatab miljon kiibitsejat meie jaburat selfit. Me elame ajal, kui iga väljaütlemist võib tituleerida vihakõneks ja hella puudutust ahistamiseks.

Ei saa valida ajastut, milles elame, kuid olgu see kuitahes vastuoluline ja veidrustest tiine, on see meile ainus võimalus end teostada, uskuda, loota ja armastada ning just sellepärast on jõuluime meile, tõsimeelsusest vaevatuile, olulisem kui eales varem.

Suutkem jõulupäevil uskuda, et rõõm pole kadunud, et asjadest võib rääkida ka lihtsalt, ilma kantseliiti uppumata ja igal inimesel on õigus mõelda just nii, kuidas soovib, ilma teab mille eest vabandamata ning igal viivul alusetute süüdistuste märklauaks sattumata, nii nagu on elatud varem ja loodan, et jäädakse elama ka tulevikus.

Äärmused tühistavad end ise. Jääb vaid last süles hoidva ema armastus ja usaldus, millega maimuke käed Mariale vastu sirutab. See on jõulude tõeline mõte. Naeratage ja maailm naeratab teile vastu! Uskuge jõuluimet, ja see saab tõeks!

Imelist jõuluaega!

Vsevolod Jürgenson, EKRE liige