Uudised Leedust panevad oma vastuolulisuse tõttu kukalt kratsima

Repliik,
©UU
Leedu on rändekriisis teinud nii õigeid kui kaheldavaid otsuseid. Pilt on illustratiivne.

Ei tea, milles on asi, kas ajakirjanduse pahatahtlikkuses, ametkondade tööstiilis või on tegu kokkusattumusega, aga rändekriisis vaevlevast Leedust tulevad uudised on tõesti veidrad.

Alles mõne päeva eest tuli uudis: “Leedu innovatsiooni- ja majandusministeerium tahab lihtsustada kolmandate riikide, eelkõige Valgevene töötajate Leetu ümberasumist. Valitsus arutab kolmapäeval ettepanekut, mille kohaselt isikud, kes saabuvad Leetu lihtsustatud korra alusel saadud viisaga ja taotlevad elamisluba, saaksid tuua kaasa enda omandi, tasumata tolli- ja käibemaksu.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selline uudis ajal, mil igapäevaselt saabub sadakond Iraagi migranti Valgevenest? Ja nüüd järgmine uudis tänasest päevast:

“Leedu elanikkond vähenes esimese poolaastaga 12 000 inimese võrra, mis ei olnud tingitud nii võrd väljarändest kui suremusest, edastas reedel statistikaamet.

Ameti asepeadirektor Inga Masiulaitytė-Šukevič ütles, et koroonapandeemia mõjutas kõige rohkem mitte sotsiaalmajanduslikke, vaid demograafilisi näitajaid.

“Aasta algas elanikkonna vähenemisega, poole aastaga kahanes see 12 000 võrra. Sel viisil oleme kaotanud Druskininkai-mõõtu väikelinna (…). Selle poolaastaga suri kokku umbes 24 000 inimest. Loomuliku kao tõttu kahanes elanikkond 12 000 võrra,” ütles Masiulaitytė-Šukevič pressikonverentsil.”

Ametnik kasutab võrdluses Druskininkai linna nime, mis on maailmale tuntuks saanud rändekriisiga.

Leedu väikelinnast on saamas pagulasküla. Elanik: kohalikel on tekkinud suur mure turvalisuse pärast. /…/ Leedu lõunapoolseima linna Druskininkai elanikud näevad enda sõnul päevast päeva, kuidas Valgevene kaudu tulevaid migrante viiakse piirilt bussitäite kaupa tagasi.” (6. juuli, Delfi)

ERR Leedus: Eesti piirivalveüksus alustas Druskininkais tööd. (9. juuli, ERR)

Ühest küljest on Leedu justkui hädas, teisalt aga annab mingeid signaale…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused