Uue viiruspuhangu ämmaemandaks on opositsioon

Repliik,
©Erki Evestus
Opositsioon valis maasika, sest nii sai valitsust paremini rünnata.

Sotsidest ja reformaritest koosnev opositsioon on kogu pandeemia ja eriolukorra ajal käitunud äärmiselt vastutustundetult, ergutades valitsusele „ärapanemiseks“ allumatust.

Kui meedia kajastas moonutatult siseminister Mart Helme sõnu Kaitseliidu kohta, nõudis üks esisotsidest kohe vabandamist – seda aga ei nõutud siis, kui Hanno Pevkur oli osaline Itaalia koroonaviiruse maaletoomises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sama on praegu ukrainlastega – EKRE ministrid olid ainsad, kes hoiatasid viiruse siiatoomise eest, ja ennäe, kolm ukrainlast olidki haiged, ülejäänud aga hakkasid tööandjate toel siin karantiinisistumise asemel ringi kondama (osa oli isegi tööle läinud).

Kas opositsiooni käepikendus põllumeeste seas Roomet Sõrmus või teine suuvooder Elke Lillemets on vastutuse võtnud? Ei, sõnavõttude järgi otsustades on nad õiged pealegi. Aga just nemad õhutasid tööandjate seas allumatust valitsusele selle kaudu, et ukrainlased olgu olla, mis sest, et nende kodumaa vaevleb pandeemias.

Kogu eriolukorra jooksul ja hiljemgi on opositsioon õhutanud valitsuse vastast koroonaallumatust, kuigi võib eeldada, et kui võimul oleks Kaja Kallase vasakvalitsus, oleks see teinud umbes samu otsuseid nagu Soome Sanna Marini padupunane-mürkroheline valitsus (kes sulges näiteks Uusimaa). Kuigi jah, ka Marin vedas ukrainlasi ja Kreeka põgenikelaagrite asukaid juurde…

Kuna sotsid ja reformarid aga võimul pole, siis kasutavad nad pandeemia ära valitsusvastases õõnestustöös. Võib julgelt öelda, et ka uus koroonapuhang on opositsiooni töö – just nemad on õhutanud hoolimatut suhtumist piirangutesse, mis tõi kaasa nakatunud ukrainlaste siiatoomise.

Kui võtta seda, et opositsiooni toetab 40-45% eestimaalastest, siis on nende suhtumine ilmselt üle kandunud nende toetajate sekka ja nii kondavadki Eestimaal ringi haiged, kellel on piirangutest sügavalt „poohui“.

Nagu kirjutas Delfi venekeelne toimetaja kevadel, olevat osale venekeelsetest praegune valitsus võõras ja nad ei kavatsevatki eriolukorrast kinni pidada. Ka sotsidele ja reformaritele on praegune valitsus sisuliselt vaenlane ja nad kasutavad koroonat aktiivselt tema vastu.

Ja endastmõistetavalt ei võta keegi reformaritest ega sotsidest mitte kunagi oma sigaduste eest vastutust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused