Uued Uudised on tunnistatud “parketikõlbulikuks”, isegi Eesti Ekspressi juhtkirjas ei saa üle ega ümber

Repliik,
©Scanpix.
Uued Uudised on üha enam tsiteeritavad.

EKRE portaal Uued Uudised on rahvuskonservatiivide valitsusse jõudes muutunud nõndanimetatud peavoolumeedias üha tsiteeriavamaks. Äsja kiitis Uusi Uudiseid oma juhtkirjas Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora üleeilses lehes, kus ta kahetses, et Eesti on võtnud Põhjamaade asemel suuna Ida-Euroopale.

Ta kirjutas muu hulgas: “EKRE ei ole kunagi varjanud, et põhjamaad neile ei istu ja et Visegrad on meie uus eeskuju. Selgi nädalal ilmus EKRE ametlikus väljaandes Uued Uudised (mis, nagu elu näitab, kajastab valitsuse positsioone viimasel ajal ausamalt kui valitsuse pressikonverents) lugu sellest, kuidas „Eesti kuulumine põhjamaade hulka on muutumas tühjalt kõmisevaks legendiks“. Argumendid on ikka vanad: migrandilembuses murtud rahva hing, lõputud vägistamised, „multikulti“ ja nii edasi.”

Moora lõpetas oma jutu sellega, millega alustaski – nimelt, et lõppenud laulupeo kavas ei olnud Ülo Vinteri “Laulu Põhjamaast”. Tegelikult ta eksis, sest see laul kõlas niinimetatud spontaanse lisaloona, millest koorid olid ette teadlikud ja ka proovides läbi harjutanud.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused