Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ivan Makarov: Uuriv edevus riigieetris

-
14.12.2021
Uus “pealtnägija”.
© UU

ETV saade “Pealtnägija” teatab oma Facebooki lehel, et Kersti Kaljulaid „enne, kui asub mõnele kõrgele kohale kodumaal või siis piiri taga, võttis vastu väljakutse ja proovib erandkorras “Pealtnägija” kaasautori rolli.»

Lisatud videoklipis ütleb endine Euroopa kontrollkoja ametnik, et hakkab saates uurima mingit talle endale väga südamelähedast probleemi, mille olemust ei täpsusta.

No selleks see riigimeedia, eriti selle uuriva ajakirjanduse osakond ongi, et ka erru saadetud ametnik saaks seal afterparty’t teha ja ajada jätkuvalt südamelähedast asja. Üritame nüüd ära arvata, mis asi see võiks küll olla.

Kas ta noomib järjekordselt Eesti rahvast väidetava sallimatuse ja vägivaldsuse eest? Aga selleks peab tema „Pealtnägija“ minema eetrisse mingil tähtsal riiklikul tähtpäeval.

Või hoopis suusatab? Loodetavasti ei sula võttepäevaks viimnegi lumi ära, nii et selle alt ilmuvad välja konid ja muu säärane… Aga poleks ju hullu, sest ka jalgrattasõit on talle eriti südamelähedane.

Või teeb Kaljulaid reportaaži mõnest järjekordsest eksootilisest riigist, kuhu sedapuhku lendab mitte riigieelarve, vaid ERR-i kulul, mis teeb sama välja?

Või riputab seks puhuks endale seeliku selga pannud Mihkel Kärmase kaela medali Mati Vetevoolu paljastamise eest?

Teletöö on üks tõsine asi ja vajab täielikku pühendumist. Loodetavasti jätkub Kaljulaidil aega ja jõudu ka kogu maailma laste, noorte ja naiste huvide kaitsmiseks ÜRO egiidi all.

Või äkki tuleb Kersti Kaljulaid saates kapist välja ja hoopis laulab meile? Me ei saa ju nõuda, et õrn naisterahvas sukelduks president Putini eeskujul mere sügavustesse sinna eelnevalt peidetud iidse amfora järgi, juhiks kombaini, lendaks pilves koos toonekurgedega ja patsutaks tiigreid ja vaalalisi? Aga Putin on ju ka laulnud kõrgetele väliskülalistele koos ansambliga „Zemljane“ rohelisest murust maja ümber, maakerast illuminaatoris ja toksinud ühe näpuga klaverit kestvate kiiduavalduste saatel. Erinevus rikastab ja edevus ühendab.

Kõige realistlikum on siiski ühineda teletiimiga kogenud valgustajana. Võtta kaasa kõige südamelähedasem taskulamp ja lehvitada sellega stuudio aknast.

Ah et seal stuudios ei ole akent?

No siis ma ei tea…

Ivan Makarov