Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uus kobarkäkk: haridusministeeriumi leitud koolitestide tarnija paturegister pikenes

22.11.2021
Liina Kersna
© Uued Uudised

Minister Liina Kersna haldusalas on aset leidnud järjekordne PortoRollo kobarkäkk – nimelt selgus, et koolitestide tarnijal kaelas juba järgmine menetlus.

Haridus- ja teadusministeerium tunnistas, et kiirtehingut tehes võidi vigu teha, ja nende lepingupartner Selfdiagnostics on kimpus järgmise probleemiga – nimelt on terviseameti hinnangul tegu probleemse ettevõttega, kelle puhul peeti vajalikuks algatada järgmine järelevalvemenetlus, seekord juba Euroopa Liidu tasandil, kirjutab Postimees.

Terviseamet sai meedia vahendusel aimu, et koolidesse tarnitud testide seas on erinevaid teste: nii professionaalseks tarvitamiseks kui ka enesetestimiseks mõelduid. Kuigi Selfdiagnosticsi tegevjuht Marko Lehes sõnas Postimehele, et teste on kaks – Eesti ettevõtte Selfdiagnosticsi ja Hiina tootja FlowFlex testid –, täpsustab terviseamet, et tegelikult on kõik Hiina tootja testid ja osa neist lihtsalt Selfdiagnosticsi nimega pakendis.

Tundub, et Kaja Kallase valitsus lihtsalt oskab pahandusi üles korjata ja ei oska üldse riiki valitseda. Kaks ministrit on juba läinud, mitme ministri pea kohal aga tiirlevad paksud mustad pilved ja üks neist on Liina Kersna. Tanel Kiigest pole mõtet rääkidagi. (Postimees-BNS-UU)