Uus loodav korruptiivne valitsusliit ei meeldi kellelegi

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Keskerakonna kontor

Korruptsioonivalitsus Reformierakonna ja Keskerakonna vahel ei meeldi kellelegi, rääkimata konkureerivatest parteidest ja politoloogidest – see liit on nii ebameeldiv, et selle vastu on kohati kriitiline isegi meedia.

Kõige julmemalt said selles olukorras petta sotsiaaldemokraadid, kes koos Reformierakonnaga vorpisid abieluhääletuse jaoks tuhandeid nurjatuid ettepanekuid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd jäeti nad aga lõdva randmega kõrvale. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Lauri „sm sotsialist“ Läänemets, kurdab, et Keskerakond peab enne valitsusse astumist sisemiselt puhastuma.

Parlamendivälise erakonna Eesti 200 juhatuse liige, reklaamiärimees Marek Reinaas aga haistis enda võimalust ja lootis koos oma võitluskaaslastega võimalust erakorralisteks valimisteks, mida ka president Kaljulaid korra mainis.

Samas tõi ta välja Delfi sulesepa Krister Parise seda parteid helges valguses näidanud nupukeses huvitava väljendi, mis meenutab kunagi Mart Helme öeldut Soome kohta. Kui tookord leidis „huulepulgavalitsus“ Parise ja teiste temasuguste hukkamõistu, siis nüüd tundub Reinaasi mainitud “seelikuvalitsus” igati kõlbulik olevat. „Kui eelmine oli kaabude valitsus, siis nüüd tuleb seelikute valitsus,” märkis Reinaas.

Isamaa välisminister Urmas Reinsalu lühike hinnang oli, et Keskerakonna valitsusse jäämisest kontekst on kummastav.

Isamaa nn parempoolsete tiiva esindaja Mihkel Kübar aga märkis, et valitsus küll kukkus, „kuid väärtuste kriis Eesti poliitikas jätkub“: „Miljoni euro küsimine peaministri partei peasekretäri poolt ühelt ettevõtjalt ei ole mingi suvaline „ups, poliitikas ikka juhtub“. Meil on aasta 2021, mitte „huvitavad 90-dad“.“

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on märkinud oma avalduses, et Keskerakonna otsusel moodustada koalitsioon teise liberaalse ja korruptiivse erakonnaga on meie riigi ja rahva jaoks äärmiselt kahjulikud tagajärjed:

„Eriti arvestades tõsiasja, et vasakliberaalse võimupöördeni viinud uurimisorganite tegevus kordab varasemat mustrit poliitilise protsessi mõjutamiseks. Keskerakonna ja Reformierakonna valitsuse taktikepi all ootab meid lähiaastatel ees iseseisvuse täiendav loovutamine Brüsselile, vihakõneseaduse ehk liberaalse tsensuuri kehtestamine, homoagenda muutumine riiklikuks poliitikaks, üleeuroopalise immigratsioonipoliitika ja sundkvootide pealesurumine, ülikoolide ingliskeelestumine, uute majandust tapvate ja inimesi vaesemaks tegevate maksude kehtestamine, kodakondsus- ja keelepoliitika.“

Rõhutagem, et korruptsiooni eest süüdistatud ja praegu sama asja eest kahtluse all oleva Keskerakonna poolt juhib võimukõnelusi Mailis Reps, kes on ka ise praegu korruptsiooniuurimise all ning pidi mõne aja eest astuma tagasi haridusministri kohalt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused