Uus tase Riigikogus: Räuskav opositsioon tallas esinduskogu maine jalge alla

Riigikogu

Opositsiooni kuuluvad Reformierakond ja Sotsiaaldemokraadid tõid räuskava tänavakultuuri parlamenti eesmärgiga tõmmata maha Riigikogu juhatuse autoriteeti, seejuures labastades meie esinduskogu tööd.

Enneolematult piinlikuks kujunenud hääletusprotseduur selle üle, kas Toompea lossi Valges saalis peaks olema vaid rahvuslipud või tuleks asendada osa neist Euroopa Liidu lippudega, nagu soovis Reformierakond, lõppes peaaegu kaosega, mille tekitasid räuskavad rahvasaadikud.

Et vanemate kogus selles lipuküsimuses üksmeelt ei leitud, toodi see Riigikogu saali hääletusele ning poolteist tunni pikkuseks veninud protseduur kujunes opositsiooni sihipäraselt väljamängitud ja kiuslikuks klounaadiks.

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa vastu suunatud rünnakud ja solvangud, mida ilmestasid saadikute lauakolistamised, ebaviisakad hüüded, vahelesegamised, allumatus ning distsiplineeritus, meenutasid mõnda lõunamaa esinduskogu ning on Eesti parlamentaarses praktikas üsna harukordsed kui mitte esmakordsed.

Kõige kummalisem on asja juures tõik, et arutluse all ei olnud mingi riikliku tähtsusega küsimus, vaid soov taastada olukord, mis oli enne seda, kui Eesti asus Euroopa Liidu eesistujamaaks.

Laamendava opositsiooni käitumine madaldas nii nende endi kui ka kogu meie poliitikute mainet üldiselt, mis ei saa seni niigi kuigi kõrge tasemega kiidelda.

Kommentaarid