Uus tase Riigikogus: Räuskav opositsioon tallas esinduskogu maine jalge alla

Repliik,
- Updated
©Priit Simson/Ekspress Meedia
Riigikogu

Opositsiooni kuuluvad Reformierakond ja Sotsiaaldemokraadid tõid räuskava tänavakultuuri parlamenti eesmärgiga tõmmata maha Riigikogu juhatuse autoriteeti, seejuures labastades meie esinduskogu tööd.

Enneolematult piinlikuks kujunenud hääletusprotseduur selle üle, kas Toompea lossi Valges saalis peaks olema vaid rahvuslipud või tuleks asendada osa neist Euroopa Liidu lippudega, nagu soovis Reformierakond, lõppes peaaegu kaosega, mille tekitasid räuskavad rahvasaadikud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Et vanemate kogus selles lipuküsimuses üksmeelt ei leitud, toodi see Riigikogu saali hääletusele ning poolteist tunni pikkuseks veninud protseduur kujunes opositsiooni sihipäraselt väljamängitud ja kiuslikuks klounaadiks.

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa vastu suunatud rünnakud ja solvangud, mida ilmestasid saadikute lauakolistamised, ebaviisakad hüüded, vahelesegamised, allumatus ning distsiplineeritus, meenutasid mõnda lõunamaa esinduskogu ning on Eesti parlamentaarses praktikas üsna harukordsed kui mitte esmakordsed.

Kõige kummalisem on asja juures tõik, et arutluse all ei olnud mingi riikliku tähtsusega küsimus, vaid soov taastada olukord, mis oli enne seda, kui Eesti asus Euroopa Liidu eesistujamaaks.

Laamendava opositsiooni käitumine madaldas nii nende endi kui ka kogu meie poliitikute mainet üldiselt, mis ei saa seni niigi kuigi kõrge tasemega kiidelda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused