Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vaktsineerimine on tervisekaitsest muutunud teatripiletiks

-
28.07.2021
Erki Evestuse karikatuur näitab karmi reaalsust.
© Erki Evestus

Olukord vaktsineerimise ümber läheb aina jaburamaks, sest nüüd rakendub ka apartheidirežiim kaitsesüsti saanute ja mittesaanute vahel, aga paigast ära on selle põhimõtegi.

Siiani on Eesti ühiskonnale ikka kinnitatud, et vaktsiin kaitseb inimesi endid ja kaaskodanikke haigestumise eest ning aitab toime tulla ülemaailmse pandeemiaga. Nüüd aga selgub, et see on ka pääse spaasse, kontserdile ja restorani.

Põhimõtteliselt see nii ongi, aga selline kaitsesüstimise kontseptsiooni muutmine devalveerib tervishoiu põhimõtte üldse. Lisaks ujuvad üha enam välja vastuolud – kui abordi või soomuutmise puhul on keha “minu oma”, siis vaktsineerimise puhul tundub see olevat ühiskonna oma.

Kogu käimasolev kampaania on rajatud nii valedele alustele kui veel saab – perearstid ähvardavad ja kutsuvad üles Jumala nimel, võimupoliitikud varjavad vaktsineerimissunniga oma läbikukkumisi, ühiskond on taas ühe küsimusega lõhki aetud ja kõige selle taustal tunneb üks inimene huvi:

“Kas need 900+ nigeerlast ja muud musta, keda me igapäevaselt Boltis-Woltis tööl või ühistranspordis telefoni näppimas näeme – kas nemad on vaktsineeritud?”