Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valimised on läbi… ja 45 protsendile hääleõiguslikest kodanikest oli neist suva

-
21.10.2021
Paljudel oli rohkem asja Rimisse kui valimisjaoskonda. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Valimised said läbi, ühed võitsid, teised, kaotasid, käib võimupiruka lahtilõikamine ja keegi ei pea suurt sellest, et tervelt 45% hääleõiguslikest kodanikest otsustas kohalikest valimistest, mis on tavainimesele kõige lähem mõõde, üldse kõrvale jääda.

Valimistest võttis osa 54,7% hääleõiguslikest kodanikest. Kõige kõrgem oli kohalike valimiste osalusprotsent Jõgeva maakonnas (59,3%), kõige madalam Ida-Viru maakonnas (47,2%). Tallinnas ja Tartus oli osalusprotsent 54,5, mis näitab, et ka keskkonnas, kus kohalikud olud mõjutavad inimesi kõige rohkem, on ükskõiksus suur.

Võib eeldada, et päris paljusid ei huvita üldse, mis tema ümber toimub, teised arvavad, et ega konkreetselt nende häälest nagunii midagi ei sõltu, kolmandad usuvad, et ka valimistulemused ei muuda midagi – ja meil ongi peaaegu pool rahvastikust riigi toimimise üle otsustamisest eemal. Sellestki osast, kus nad veidigi midagi mõjutada saaks.

See 45% on hirmutav arv. Esmalt tähendab see, et Eesti riigi valitud arenguteega on miski halvasti, kodanikud ei tunne ennast osana sellest. Teiseks annab selline passiivsus vabamad käed neile, kes tahavad võimu isikliku kasu pärast. Kolmandaks saab Eesti riiki lihtsamalt eemale juhtida sellest teest, mis on meil põhiseaduses paika pandud.

Häirekell lööb kõige valjemini just selles kolmandas osas. Kui nii paljud jäävad riigi elust kõrvale, on lihtsam neil, kes impordivad siia nn uusväärtusi, mille tagajärjel on traditsioonilisel mehest, naisest ja lastest koosneval perel juba jalad alt löödud ja ebanormaalsus võidutseb. Lihtsam on ka riigi suveräänsus kaugetele isandatele ära anda – lihtsalt pole seda massi, kes ütleks “Siiamaani ja mitte kaugemale!”

Tasakaalustavaks faktoriks võib olla see, kui kõrvale jäädakse kõigis ühiskonnagruppides – kui aga kõrvale jäävad need, kes hoiavad südames Eesti väärtusi, kukub rahvusriik varsti jälle mõne kaugel asuva pealinna võimu alla. Riigikogu valimisteks on vaja rahvusmeelne Eesti kindlamalt jalule tõsta.