Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Välismaa annab Tallinnas endast üha valjuhäälsemalt märku

-
31.08.2019
Mustamäe on ilmselt Lasnamäe järel järgmine rahvusvaheline linnaosa.
© Scanpix

Neegrid on Tallinna linnapildis juba tavalised, harulduseks pole moslemihõlstides võõrad ja viimasel ajal on ka hindu-nepaali-bengali verd sisserändajaid üha enam näha.

Aga Eestisse tuleb lisaks slaavlastele ja teistele endise NLiidu vabariikide inimestele kokku ka valge Euroopa rahvaid, mistõttu on Tallinn muutumas rahvaste Paabeliks.

Laupäeva ennelõunal läksid Kristiine keskuse parklapoolses küljes (raudtee poolel) karvupidi kokku kaks keskeurooplase välimusega meest. Sellele eelnes valjuhäälne tüli, kuid keelest ei saanud eriti aru, oli see rumeenia või muu keel. Igal juhul said eestlased näha, milline näeb välja internatsionalism, mis toob võõrad siia arveid klaarima.

Reedel töölt koju Tallinn-Väikesesse sõites istusid mu ees kaks vanemapoolset naist, kes vestlesid mingis euroopa keeles – tõenäoliselt albaania keeles. Ilmselgelt polnud tegu turistidega, sest nad ei vahtinud ringi, vaid näisid linna tundvat ja teadvat, kuhu sõidavad – nad tõusid vahetult enne trammi peatumist ja läksid väljudes kohe kindlas suunas.

Tallinnas kuulebki eurooplase välimusega inimeste suust üha enam võõraid keeli, mis pole ei vene, inglise, saksa ega prantsuse keel – nendega on meie kultuuriruum harjunud, uued keeled aga jäävad kohe kõrvu. See viitab, et mingid migratsiooniuksed on pärani lahti – tulevad rumeenlased, albaanlased, serblased ja paljud teisedki.

Muidugi on Tallinnas palju turiste, aga neist saab alati aru – nad käituvad turistidena. Jutt käib inimestest, kes on ennast Tallinnas sisse seadnud ja nemad käituvad teistmoodi, kohalikena, kes elavad siin, aga eesti keelt ei räägi.

Mul pole midagi sõbralike ja meid austavate välismaalaste vastu seni, kuni ma saan omal maal emakeeles hakkama. Eesti pealinnas Tallinnas sageli enam ei saa ja see on üha tunnetatavam. Ja üha enam on vaenulikke välismaalasi, nagu koos tühisüdametega Stenbocki maja ees valitsuse vastu protesteerinud neegrid.

Ei saa välistada, et kuna migratsioon Kolmanda maailma riikidest on tekitanud vastuseisu, siis lastaksegi Tallinn eurooplastel multikultuurseks muuta. Kui meie maa on neid täis, siis pole enam tähtsust, kas neeger ja araablane tulevad või mitte – oma maa oleme nagunii võõrastele kaotanud.