Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsus andis vallandamiskäsu. Kas värava taga lookleb vaktsineeritud tööotsijate rodu?

-
11.08.2021
Minister Tanel Kiik käis Riigikogus kooseluseaduse Trooja Hobusega.
© UU

Ettevõtjatele antud õigus vaktsineerimisest keeldujaid vallandada on veel üks ALDE-Eestit haaranud hullustest, mis ei lähe kuidagi kokku tööturul toimuvaga.

Ettevõtjad lausa nõuavad endale ukrainlasi, eriti maasikakasvatajad, igal pool kurdetakse töökäte puuduse üle, mistõttu valitsus peaks justkui tööturu Kolmandale maailmale avama.

See maailm aga on teistsuguse kultuuri, mentaliteedi ja arusaamaga ning koroonapiirangute osas kindlasti märgatavalt lõdvem – kevadel korraldati Bangladeshis (kust tullakse ka Eestisse) kõige suuremate piirangute ajal suuri usupidustusi.

Nii olemegi olukorras, kus tööandja võib mittevaktsineerituid represseerida, aga suur osa ettevõtjatest rõhub välistööjõule, mille vaktsineerimiskuulelikkus jääb kindlasti eestlastele alla. Aga mitte ainult neis pole asi – kogu tööturg on seisus, kus häid töömehi on puudu ja massivallandamised ei tule lihtsalt kõne alla. Vähemalt kui ettevõtjal on mõistus peas.

Valitsuse edastatud sõnum on justkui haamrilöök ja nõue ettevõtjatele – kes ennast ei vaktsineeri, sulg sappa! Homme laseb Maxima oma kassapidajad lahti, Tallinna ehitusfirma saadab ehitajad minema, talumees loobub lüpsjatest ja traktoristidest. Meil ju töökäsi küllaga! Vähemalt foon on selline.

Lätis vallandatakse 33 vaktsineerimisest keeldunud sõjaväelast, vahendab BNS. Samas ronivad Valgevenest meie lõunanaabri juurde vaktsineerimata iraaklased. Kus on vaktsiini-inkvisiitorite mõistus?

PortoRollo valitsuse teisipäevane otsus on järjekordne jaburus selles korruptsioonikoalitsiooni valitsemise mängimises. See kamp lihtsalt ei oska enam ilma repressioonideta riiki juhtida.