Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valitsus on saamatu koroonapoliitikaga kontserdikorralduse kokku jooksutanud

-
26.07.2021
Stenbocki maja asukate põhitegevuseks on valetamine. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Iga asi, mida Kaja Kallase valitsus puudutab, muutub kohe probleemiks – nii on ka koroonapiirangutega, milles pole arvestatud reaalsusi.

5. augustil Tartus esietenduva rokk-ooperi “Johnny” probleeme kirjeldab ERR. Esiteks otsustati poolteiseaastase planeeringuga ürituse jaoks kevadel seada publikupiiriks 3000, kuid valitsuse korraldus on, et kui ürituse eel ei kontrollita külastajate nakkusohutust ehk tõendit vaktsineerituse, läbipõdemise või negatiivse testi kohta, on alates 2. augustist siseruumides lubatud kuni 500 ning õues kuni 1500 osalejat.

Nüüd peavad korraldajad kas osalejate arvu alla laskma, mis tähendab selget kahjumit, aga piletitulust üritus igati elabki, või siis korraldama tõendite kontrollimise. Õiguslik-juriidiliselt ei pea inimene seda aga näitama ja korraldajatel pole ka õigust küsida – ehk kui rokkija näitab ette pileti, aga mitte tõendit, ja marsib sisse, ei saa kontrollija midagi teha. Pilet on sisuliselt ostu-müügileping ja seda tühistada juriidiliselt ei tohi.

Kontserdikorraldajale antakse seega ülesanne, mida ei ole tegelikult tema pädevuses üldse teha, seda enam, et terviseandmed kuuluvad Eestis salajaste isikuandmete alla.

Samuti kerkib küsimus, et kes peab katma kulud, kui väravas inimesi massiliselt testima hakatakse – selle korraldamine eeldab samuti lisatöötajaid ja suuremaid kulusid. Korraldaja on valmis testimist tegema, aga põhiküsimus ongi – kes selle kinni maksab.

Nii ongi riigis toimuv kokku jooksmas, sest Kaja Kallase valitsus pole lihtsalt võimeline efektiivselt tegutsema.