Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsus veeretab külmlao “uskumatu käki” süü ehitajale, kuigi terviseamet kasutas ikkagi vigast ladu

-
19.08.2021
Minister Tanel Kiik käis Riigikogus kooseluseaduse Trooja Hobusega.
© UU

Vaktsiinide riknemist uurinud komisjon lükkas süü külmlao ehitajale, andes seega peaministrile võimaluse rääkida “uskumatust käkist”, samas kui kogu lao eksplutatsioon on toimunud ka viimased pool aastat kuni riknemiseni.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik sõnas, et vastutajate ahel on pikk. “Poleks ka lõpuni õige, kui tänased juhid peavad võtma vastutuse asja eest, mis juhtus aastatel 2014-2017,” lausus ta.

Jah, ehitati ja peenhäälestati külmladu küll neil aastatel, aga eksplutatsioon ja sellega kaasnev diagnostika, mis pidanuks kitsaskohad avastama, vältas (või oleks pidanud vältama) ka Kiige kahes valitsuse tegutsemise ajal.

Lisaks on sotsiaalministeeriumis ja terviseametis rida inimesi, kes olid tollal ametis ja on praegugi, ja kelle ülesandeks olnuks selle lao vajakajäämised õigeaegselt avastada. Ühtegi objekti ei võeta ju vastu ega ekspluateerita kuni viimse võimaluseni, ilma seda vahepeal kontrollimata.

Tanel Kiik jätkab skandaali kinnimätsimist ja peaminister Kaja Kallas paneb õla alla, karjatades ahastavalt “Uskumatu käkk on kokku keeratud kõikidel tasanditel, /…/ “Võib öelda, et meie riik on selle maja ehitamisel käitunud kilplaste moel.”

Mitte ainult ehitamisel, vaid ka ekspluateerimisel, ja seda ka Kiige ja Kallase aegadel.