Valitsuse absurdsed piirangud: ühel päeval tulevad suusamaratonile tuhanded üle ilma kokku, järgmisel päeval enam ei tohi kodumaa sünnipäevagi pidada

Repliik,

Valitsus kinnitas reedesel e-istungil koroonaviiruse leviku kasvu piiramiseks vajalikud meetmed, mis hakkavad kehtima esmaspäeval.Muu h ulgas võib välitingimustes üritustel osaleda senise 500 asemel kokku kuni 250 inimest, kuid nad peavad olema hajutatud.

Valitsuse ebaloogilisi otsuseid on juba küllalt kritiseeritud ja välja naerdud. Siin on neist üks järjekordne. Niisiis, pühapäeval osaleb Tartu maratonil 3800 inimest viieteistkümnest riigist ja see ei ole ohtlik, kuid järgmisest päevast on rohkem kui 250 koos juba ohtlik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE saadik Riigikogus Monika Helme küsib retooriliselt: „Kuidas see üritus reaalselt ei suurenda valitsuse arvates üldse koroonapandeemia levikut, aga vabariigi aastapäeva üritused oleksid suur ohutegur ja pandeemia leviku risk?“

Tegelikult peaks isegi juba varem kehtivate normide järgi suusamaratoni ajal kehtima Terviseameti nõuded nii isikukaitsevahendite kui distantsihoidmise ning gruppide maksimumsuuruse kohta: naljaga pooleks – tuleks suusatada maskides, kümnestes gruppides ning jälgima seejuures 2+2 reeglit. Et fotofiniš on välistatud ja kolmas suusataja konkurentidele kandadele ei saa võtta, kui kaks tükki juba omavahel pusivad.

Kas suusatamisele on tehtud erand selleks, et president tahab sellest osa võtta? Aga vabariigi aastapäeva üritusi pole vaja selleks, et inimesed ei saaks tulla vabasse õhku tõrvikutega pidupäeva tähistama tulla?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused