Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsuse “käitumisteadlane” saaks rahva käitumisest rohkem aimu, kui ise meeleavaldusel ära käiks

-
23.10.2021
Stenbocki majas
© Uued Uudised

Kui valitsusele annavad nõu pseudoteadlased, kes ise tegelikust elust suurt midagi ei jaga, siis sünnibki läbikukkumisteni viiv koroonapoliitika.

Laupäeval Vabaduse väljakule kogunenud inimeste vaktsineerima veenmine ei ole valitsuse ja teadusnõukoja eesmärk, vaid veenda tuleks nende lähikondseid, ütles valitsust koroonaküsimustes nõustav Tartu Ülikooli käitumisteadlane Andero Uusberg ERR-ile.

Uusbergi sõnul on valitsuse ja teadusnõukoja poolt tuleva kommunikatsiooni parandamiseks ruumi, aga näiteks laupäeval Vabaduse väljakul vaktsineerimise ja koroonapiirangute vastu meelt avaldanud inimeste ümber veenmiseks võib olla juba hilja, sest nende usaldus riigi ja meedia vastu on madal või lausa olematu.

“Tõenäoliselt jah, suure osa täna sinna kogunenud inimeste meelsuse muutmine ei ole eesmärk. Pigem on eesmärk muuta nende inimeste meelsust, kes on täna kogunenud inimeste ümberkaudsed ja ennekõike riskirühmad. Ja seal kõige tõhusam meede on individuaalne lähenemine perearsti poolt,” rääkis Uusberg, kelle sõnul ei tohiks vaktsineerimata inimesi liigselt süüdistada ja ka vaktsineeritud peavad panustama kriisi lahendamisse.

Oleks Uusberg ise kohapeal käinud, oleks ta ehk aru saanud, et esiteks pole tegu mingite eksitusse aetute, vaid teadlikult sundvaktsineerimise vastu protesteerivate inimestega, kellel on ka lähedaste toetus. Rääkimata sellest, et “teadlane” ei jaga isegi mitte seda, et protesteerima ei tuldud mitte vaktsineerimise, vaid sundvaktsineerimise vastu. Kui juba sellest vahest aru ei saada, siis pole mõtet oodata ka adekvaatseid soovitusi valitsusele.

Uusberg on ka see “spetsialist”, kes õpetab PortoRollo valitsusele, kuidas inimeste vastupanutahet lihtsamalt murda.

Küll aga tuleks teha Uusbergile aplaus lause “nende usaldus riigi ja meedia vastu on madal või lausa olematu” eest – seda ei ole puudu mitte ainult Vabaduse platsile tulnutel, vaid päris suurel osal Eesti ühiskonnast.