Valitsuse teavitus vaktsineerimisest on valelik ja eksitav olnud

Repliik,
- Updated
©Erki Evestus
Valitsuse-poolne vaktsineerimise kommunikatsioon.

Pandeemia tabas küll inimkonda ootamatult, aga kriisikommunikatsioon on täiesti vale olnud ja seda ka valitsuse poolt, ning see jätkub endiselt petvalt.

Enamik inimesi ei ole piisavalt kompetentsed, et ise koroona meditsiinilist tausta uurida, ja suurt osa inimestest see ei huvitagi, sestap lähtutakse ametlikust kommunikatsioonist, mis aga on eksitav.

Vaktsineerimise osas on algusest peale räägitud (vähemalt tavalise inimese kaoks) seda, nagu lahendaks kaitsesüstid kõik probleemid. Ehk siis kui oled vaktsineeritud, siis sa enam ei nakatu ja avalik ruum on sinu jaoks lahti.

Paraku näitab tänane päev, et nii see pole läinud. Hetkel on kolmandik haigestunutest vaktsineeritud, piirangud kehtivad ka kaitsesüstitutele, negatiivne test enam ei kehti ning vaktsiinipass ei ole enam ohutuse tagatis.

Seega on põhjalikult petetud paljusid lihtsaid inimesi, kes uskusid, et vaktsiin on kindel tagatis, ja kes eirasid seetõttu vaktsiinide võimalikke kahjulikke mõjusid oma organismile.

On ju teada, et vaktsiinid töötati välja kiirustades, algusest peale on neist paljude ümber olnud kahtlusi (AstraZeneca, Moderna), kõrvaltoimeid on omajagu, efektiivsus on lubatust madalam, paljud koroona kohta käivat infot on ümber hinnatud ja nii edasi. Vaktsiiniusklikke on põhjalikult petetud ja kasvava sundvaktsineerimise taustal tundub kogu protsess üha ebaeetilisemana.

Kaja Kallase valitsus aga jätkab näo tegemist, nagu oleks vaktsineerimine endiselt sajaprotsendiliselt tõhus, nimetades kahtlusi ja hirme müütideks. Aga kaitsesüstid ei ole soovitud mõju andnud ja mitte ainult mittevaktsineeritud ei protesteeri, vaid ka kaitsesüsti saanud küsivad täna: miks meid on petetud?

Sest räägitagu mida tahes, vaktsineerimine ei päästa ei uuest haigestumisest ega piirangutest ja üha enam tasub küsida, kui suure pettusega on selle protsessi puhul tegemist.

Viimati on teatatud poliitikute Marina Kaljuranna ja Riina Solmani haigestumisest, mõlemad on seejuures vaktsineeritud. BNS vahendab viimase ööpäeva kohta: “Suri kuus koroonaviirusega nakatunud inimest, kellest kaks olid vaktsineerimata ja neli vaktsineeritud. Surid 47-aastane mees, 55-aastane naine, 67-aastane naine, 68-aastane mees, 86-aastane mees ja 90-aastane mees. Kõigil lahkunutel olid kaasuvad haigused.”

Ja Kaja Kallas räägib ikka Terevisioonis: “Miks peab karistama inimesi, kes on tegelikult pidevalt kõikidest asjadest kinni pidanud ja teisi inimesi hoidnud, ennast vaktsineerinud ja piirangutest kinni pidanud.”

Ennast vaktsineerinud ja piirangutest kinnipidavaid inimesi karistatakse tegelikult sel kombel, et neile on kogu aeg valitsuse poolt valetatud, nagu oleks vaktsiinid kõikvõimsad. Sest isegi kui vaktsineerituse tase tõuseb 90-100% peale, läheb pandeemia tõenäoliselt vaktsiinide nõrgenenud või vähese toime tõttu peagi uuele ringile. Inimesed aga usuvad endiselt vaktsiinidesse…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused