Valitsuspartnerid kisuvad juba omavahel ja veavad vankrit kraavi

Repliik,
©UU
Anneli Ott

Vaktsiini- ja piiranguteteema pole lõhet tekitanud üksnes tavakodanike vahel, vaid keeranud ammu tülli ka valitsuse moodustanud Reformierakonna ja Keskerakonna poliitikud. Kui enne valimisi hoiti suhteid vaos ja ka meetmeid veel sordiini all, siis pärast valimisi lasti pais valla.

Kuna uute piirangute järgi ei saa vaktsineerimata kultuuriminister Anneli Ott (Keskerakond) enam kultuuriüritusi külastada, siis on hakatud talle ametist lahkumiseks survet avaldama ka valitsuspartnerite hulgas.

Ka Riigikogu kultuurikomisjoni liige Heidy Purga (Reformierakond) ütles, et ta ei näe, kuidas sellises olukorras kultuuriminister jätkata saaks. Sama nõuab ka Reformierakonna esindaja Euroopa parlamendis Urmas Paet.

Hiljuti ilmus ka kultuuriinimeste pöördumine minister Oti poole murega, et ta kultuurivaldkonna jaoks olemas ei ole.

See kõik meenutab juba eelmise valitsuse aega, kui pidevalt avaldati survet mõnele EKRE ministrile ning tollane peaminister olid pidevalt punes.

Peale selle, et praegune valitsus on kogu Eesti elu tuksi keeranud, ei suuda valitsuspartnerid ammu enam ühte jalga käia ja see ei tule kellelgi kasuks.

Selle asemel, et omavahel asjad ära klaarida, ründab ja süüdistab sulavalet appi võttes aga peaminister Kaja Kallas pidevalt EKRE poliitikuid, viimati vaktsineerimise teemal.

Oma hinnangu kogu sellele kaosele, mille nn korruptsioonivalitsus on vähem kui aastaga korraldanud, andsid aga valijad hiljutistel kohalike omavalitsuste valimistel, kus ministritest peibutuspardid said häbitult vähe hääli.

Valitsus otsustas teatavasti sel nädalal, et kuni uue aastani negatiivset testi enam COVID-tõendi asendusena ei tunnustata. Ilmselt ei kõlba siis ka positiivne test. Anneli Ott ise ütles, et tema tagasi astuda ei kavatse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused