Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Varjatud ja varjamata reklaam

-
25.10.2022
ERR-i telemaja

Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits taunib oma repliigis rahvusringhäälikut, kes tavatseb näidata oravapartei poliitikuid Reformierakonna plakatite taustal.

See ei ole sugugi ükskõik, mis fotol või telekaadris taustale jääb. Kui Postimees avaldaks portreepildi, kus inimese selja taga paistab heas fookuses maal või muu kunstiteos, ei saa välistada, et autorikaitseühingult tuleb peagi arve – teose kasutamise ehk eksponeerimise eest, kirjutab ajakirjanik Priit Pullerits.

Ta lisab: „Kahjuks ei järgne mingit sanktsiooni, kui Eesti Rahvusringhääling laseb ekraanile valimisreklaami, nii nagu see juhtus nädal tagasi „Aktuaalse kaamera“ avaloos, mis käsitles reformierakondlasest Keit Pentus-Rosimannuse lahkumist rahandusministri ametist ja Annely Akkermanni asumist tema asemele.“

Kuid see pole veel kõik – kui uudislõigus sai sõna peaminister Kaja Kallas, seisis ta tervelt veerand minutit Reformierakonna värvides ja oravaga plakati kõrval, kust paistis ka valimiseelne loosung.

Pullerits osutab, et ühtekokku nägi tolles uudislõigus Reformierakonna plakateid ja loosungeid väikeste pausidega kokku 52 sekundit.

„Tegemist on tegelikult võttega, mis on ERRis niigi levinud ja terasemates vaatajates küsimusi tekitanud. Nimelt, kes jälginud spordiuudistes tähelepanelikumalt jalgpalliteemalisi lugusid, on märganud, kuidas alalõpmata on nii reporterite etteasted kui intervjuud üles võetud sedasi, et tingimata paistaks taustal Eesti Jalgpalli Liidu sponsorite logod. Jalgpalli liit andis ju viis aastat tagasi ERRile jalgpalli kajastamiseks 950 000 eurot,“ lisab spordientusiastist meediategelane.

Samas on valitsus aga järjekindlalt poputanud erameediat, sealhulgas Postimeest, ning pannud sellega küsimuse alla vaba sõna ehk ajakirjanduse neutraalsuse.