Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Varro Vooglaidu kritiseeriv ajakirjandus mälestab õndsalt kommunisti ja venestajat Karl Vainot

-
20.02.2022
Õhtuleht avaldas lausa Karl Vaino mälestusgalerii. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Iga peavooluväljaanne peab enda kohustuseks visata kivi väidetavalt Venemaad tolereeriva Varro Vooglaiu pihta, aga kunagist Eesti NSV sisulist juhti, EKP esimest sekretäri ja venestamise läbiviijat Karl Vainot meenutasid tema surma järel kõik.

“Suur juhti” pidas eriti õndsalt meeles Õhtuleht, seda lausa pealkirja “MÄLESTUSGALERII | Suri endine Eesti kommunistliku partei juht Karl Vaino” all.

Samasugused Varro-kritiseerijad ja Karli-meenutajad on ka Delfi, Postimees, ERR ja teised väljaanded, kelle venekeelsed keskkonnad kubisevad Eesti-vaenulikust propagandast.

Mitte ükski väljaannetest ei süvenenud Vooglaiu tegelikku mõttesse, et sinimustvalge lipu all tehakse juba pikemat aega Eesti-vaenulikku reaalpoliitikat – peaasi, et sai traditsionalistidele äsada. Seda, kuidas nende endi venekeelses keskkonnas putinistid möllavad, märgata ei taheta, sest need on ju tellijad ja klikid.

Ei märgata sedagi, et Eesti poliitikas on endiselt nõukogude ajast eesti aega üle tulnud klannid, nagu Lauristinid-Rauad-Kallased ning Yana Toom, Mihhail Stalnuhhin, Oudekki Loone ja teised nendesugused.

Eks ole ju ka praeguse Eesti valitsejatel eeskujud olemas – 2018. aastal tähistas Euroopa Liit Karl Marxi 200. sünniaastapäeva ja Hiinas valmistatud kuju oli vasakpoolsete isa kodulinnas Trieris avamas Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker isiklikult.

UU