Vasakliberaalid üritavad tõelise euroopaliku eluviisi migrantide huvides prügikasti saata

Repliik,
©Reuters/Scanpix
Hollandi välisminister Stephanus Blok ja komissarikandidaat Johannes Hahn (paremal) vestlemas.

Euronewsis on viimastel päevadel olnud palju juttu komisjoni etteotsa asuva Ursula von der Leyeni ettepanekust eraldada üks komissari koht Euroopa eluviisi kaitsega tegelevale esindajale.

Komissarikandidaat austerlane Johannes Hahn, kes uues koosseisuses asub koordineerima EL-i naabruspoliitikat ja laienemiskõnelusi, kinnitas Euronewsi poliitilisele toimetajale Darren McCaffernyle, et selline  Euroopa väärtustega tegeleva komissari koht tuleb kindlasti luua.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praegugi eurokomisjonis regionaalpoliitikaga tegelenud Hahn kinnitas, et „tuleb edendada euroopalikku eluviisi“. Komissari koht sisaldab vastutust rändepoliitika, julgeoleku, tööhõive ja koolituse teemaväljas.

Ajakirjanik juhtis tähelepanu, et sisserände ja euroopaliku eluviisi kaitsmise ühendajaid liigitatakse automaatselt äärmusparempoolsete hulka. Hahnil oli teistsugune arusaam: „Minu meelest võime olla uhked, me peaksime olema uhked ja me peaksime olema oma euroopaliku eluviisi osas enesekindlamad.“

Diskussiooniga ühines ka lahkuv Euroopa komisjoni president Jean-Claud Juncker, kes ütles Euronewsile: “Mulle ei meeldi mõte, et euroopalik eluviis seisab rände vastu. Kaugelt tulnud inimeste aktsepteerimine on osa euroopalikust eluviisist,”sõnas ta ja lisas, et komissari portfell peaks olema täpsem.

Hahn vaidles vastu, et rändepoliitika ja sellega toimetulek on vaid üks osa tegevusvaldkonnast. „Olgem ausad, pakkudes varjupaika, omades korrektset õigusriigi põhimõttel põhinevat hindamismenetlust, see on ka osa meie euroopalikust eluviisist. Meil on õigusriik. Meil on standardid, millele inimesed saavad tugineda.“

Selle mõttevahetuse taustal aimub näiteks asepresident Frans Timmermansi korduvalt väljendatud soov siirduda rahvusriikide kesksest Euroopa Liidust mingi föderalistliku ühenduse suunas, milles rahvustele jääb vaid etnograafiline roll ning kontrollimatu sisseränne mujalt maailmast kujuneb reegliks, mitte erandiks.

Selline mõtteviis toob paratamatult meelde Helvi Jürissoni kuulsa luuletuse „Mägra maja“ aastast 1970, mille tõttu „Pioneeri“ tiraaž tollal ära korjati. Tsiteerime pisut.

„Kuni ühel õhtul keegi äkki kloppis,

ukse taga seisid kährikkoerad troppis.

Trügisid kõik sisse, pambud pandi maha.

Vaatasid siis ringi: korter pole paha!

Aga mägrapapi kõndis kohtuvahet,

lootuses et kohus nuhtleb seda pahet.

Aga kohtusaksaks oli vana hall karu,

kellel kõik läks meelest, kes ei saanud aru.“

See meenutab üsna täpselt praegust Eesti ja teiste Ida-Euroopa riikide olukorda, kust rändelained on sõdade eel ja järel juba korduvalt üle käinud. Ning tundub, et Helvi Jürissoni „halli karu“ asemel peaks täna kohtusaksana rääkima pigem Brüsseli Manneken Pis`ist ehk „Pissivast poisist“.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused