Vastuseks “ärmapresidendile”: “Nätsu näriv jänki, maksa Eesti rahvalt röövitud raha tagasi!” 

Repliik,
- Updated
©AFP/Scanpix
Tundub, et noodivihik on ühine.

Eesti rahva juurest tagasi lääne poole põgenenud ekspresident Toomas Hendrik Ilves leiab endiselt, et pärast inimestelt oma talu tarvis raha varastamist on tal õigus õpetada valitsust, kes on ametis kriisist ülesaamisega.

Meenutagem: Ilvese OÜ Ermamaa sai 2006. aastal Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu Euroopa Liidu struktuurifondidest 190 000 eurot toetust ja pidi vastavalt 2012. aastal vastu võetud EASi otsusele sellest tagastama ainult 10% ehk 19 039 eurot. Teistelt ajavahemikus 2004–2006 turismi jaoks toetust saanud, kuid turismiga mitte tegelenud ettevõtjatelt küsiti toetus täielikult tagasi. Tollal oli võimul Ansipi valitsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Üldiselt jäi Ilves Eesti inimestele aga kaugeks. Tagatipuks varjutas tema kümmet ametiaastat lõpuks ka skandaal, kui selgus, et Ilves peab kunagi EAS-ilt Ärma talule saadud toetusest tagasi maksma ainult 10%. Rahvas ärritus ja skandeeris: ebaõiglus!” kirjutas Eesti Päevaleht 2016. aasta 5.detsembril.

Nätsunärijast ja ennastimetlevalt “selfisid” tegevast riigipeast, kelle valitsemisaega jäi ka pere lagunemine, ei saanud tõesti rahva presidenti, nagu pole seda ka praegune riigipea saavutada suutnud – eks praegune riigipea õppis ühiskonna lõhestamist eelmiselt.

Nüüd on Ilves varmas kritiseerima valitsust, kuigi ta ise sellel maal enam ei ela. Oma postituses väidab ta, et viimase viie päeva jooksul on valitsusjuht olnud teadmatuses eriolukorra pikendamisest, oma erakonna ebaeetilisest reklaamist ja oma valitsuse pea ainsa mõistliku ministri vallandamisest.

Saamatu ärmapresident ei jaga reaalpoliitikast kohe midagi: eriolukorra pikendamist või lõpetamist ei saa praegu keegi prognoosida, sest seda dikteerib pandeemia. Samuti ei tundu mees teadvat seda, et koalitsioonivalitsuses otsustab iga erakond ise oma ministrite üle ja annab siis peaministrile teada, nagu see praegu ka sündis.

“Kriis pole aeg järeleaitamistundideks taasiseseisva Eesti saamatuimale valitsusele. Kui ei oska noa ja kahvliga süüa, võiks lauast lahkuda,” kirjutab “ärmataja”.

Ameerikas kükitav Ilves ei tea ilmselt, et eesti rahvas on teist meelt: viimase Norstati uuringu järgi on toetus valitsusele kõrge. “Valitsuse tegevusega on rahul kolm neljandikku vastajatest ning politsei tegevusega ligi 90 protsenti. Kusjuures toetus valitsuse tegevusele on erakondadeülene – toetus on kõrge vastajate erakondlikust eelistusest sõltumata,” kommenteeris politoloog Martin Mölder.

“Pärast kõikvõimalike andekate ja tublide inimeste halvustamist, kuidas saab see valitsus loota, et tuleks kokku laiahaardeline grupp parimatest ja targeimatest inimestest covid19-st väljumiseks. Ei saagi loota. Sõim ja matslus jätkub. #hanerasvavalitsus,” kirjutab Ilves.

Paraku on praegu juba laiahaardeline grupp koos ja Eesti liigub kriisist väljumise suunas, kuid see on ühtlasi ka igaühe isikliku hinnangu küsimus. Kes on opositsioonis, see leiab alati, et kõike tehakse valesti.

Tõelist “sõimu ja matslust” näitab üles jänki Toomas Hendrik Ilves ise – vihje oskusele noa ja kahvliga süüa on ääretult labane igas olukorras, pealegi on vihjaja ise tuntud pideva nätsunärijana, mis ei mahu samuti viisakuspiiridesse.  Sõnaühend “hanerasvavalitsus” aga viitab sellele, et sildistaja pole isegi lugenud, mis kontekstis hanerasva kasutamisest räägiti, vaid lihtsalt sildistab.

“Kui aga ärmatajast suli, kelle talu pandi püsti skeemitades maksumaksja rahaga ja keda elu lõpuni peab üleval rahvas, kes on valinud valimistel tänast valitsust, räägib midagi lauakommetest, siis on tegu lihtlabase jultumusega. Mats jääb matsiks,” ütleb ka EKRE saadik europarlamendis Jaak Madison oma FB postituses.

Toomas Hendrik Ilves võiks praegusel kriisiajal maksta Eesti riigieelarvesse tagasi selle summa, mille ta oma mahitajate abiga maksumaksjalt röövis, siis oleks tal veidigi moraalset õigust riigis toimuvat kritiseerida.

9 commentsOn Vastuseks “ärmapresidendile”: “Nätsu näriv jänki, maksa Eesti rahvalt röövitud raha tagasi!” 

 • Avatar
  White Pride Worldwide

  Mina oleksin pildi alla kirjutanud “Tundub, et noodivihik on ühine” asemel hoopis “Tundub, et Talmund on ühine”.

 • Avatar

  Kui kod. ilves paar kuud tagasi jälle vahutas, kirjutasin tema järjekordse Eestivastalisuse kommentaariks, et vaenuliku sulivarga vangipanekuks tuleks leida võimekas advokaat, mistarvis panin ette algatada üldrahvalik korjandus tegusa juudiadvokaadi palkamiseks. See üleskutse kustutati söna-on-vaba-tingimustes mõne minutiga…

  • Avatar

   Advokaadist ei olene mitte midagi kui advokaat ei jaga nutsu kohtunikuga.Saage aru-otsuse teeb kohtunik ja sellise, mis ette öeldakse. Kui miski ei sobi siis tehakse õigusvastane otsus, Kui asi hulluks läheb, muudetakse seadus.

 • Avatar

  Kes on siseminister? Helme ju! Aga Ilvese asi olevat juba aegunud. Kuigi selle võiks uuesti avada.

 • Avatar
  Iga aeg saab kord otsa

  Teen ettepaneku kaotada presidendi amet ja eriti kaotada ameti järgsed hüved. Kujutate ette, kui ükskõik kellel õnnestub presidendiks end nihverdada ja nii iga viie aasta tagant, kui palju siis meil tekib rahva raha eest meie eesti rahva sõimajaid. Miks me peaksime end laskma sõimata enda raha eest?!
  Teiseks teen ettepaneku kaotada olümpiavõitjate tasud, nii nagu neid pidi järjepidevalt praegu saama Veerpalu. Aitab sellest spordist, see on võtnud hullumeelsuse mõõtmed, meil ei ole seda enam vaja sellisel kujul.
  Kolmandaks, valitsus on täpselt selline nagu rahvas soovib. Kui oli Reformierakonna aeg, ju siis oli selleks õige aeg vajalike asjade ärategemiseks. Nüüd on rahva enamus valinud Keskerakonna ja EKRE, punti võetud ka Isamaa, nüüd on nende aeg, rahvas on nad valinud ja sellises koosseisus on neil suurem tõenäosus jääda valituks ka järgmisel korral, sest see peegeldab rahva tegelikku tahet. Kui Kesk oleks Reformiga punti läinud, siis rahvas teeks järgmistel valmistel ikkagi niisuguse valiku, mis oleks just rahvale vajalik, st Kesk kaotaks populaarsust ja EKRE tõuseks veelgi.
  Neljandaks, kui valime tähtsatele ametitele inimesi ja kui nad on tublid ja harinud, kogenud rahvusvahelisel tasandil, siis peab olema samas kohustuslik Eestis läbitud maaelu, põllutöö, metsatöö kogemus, eesti rahvaga otsese suhtlemise kogemus. Ilma selleta kohe mitte ei saa ametisse. Kaljulaidid ja Karud on vast selles osas takerdunud, et arvavad, et nemad nüüd tulevad ja teavad ja ütlevad meile lollidele, kuidas asjad peavad käima, arvestamata sellega, et ei ole see eesti rahvas nii loll ühtigi.
  Soovitan kuulata Einar Laigna loenguid.

 • Avatar

  Hanerasvas Ilves võiks tõesti ärmatamise raha eest meditsiinivahendeid osta ja kui mitte Eesti riigile annetada, siis näiteks Aafrikasse, sest digikaitse viiruse eest ei aita ja ta on ju internatsionaalne “tegija”. Muidugi võib ta raha ka !vaesele” Tallinkile üle kanda. Üllatav, et Postimees ja ERR ei avaldanud ekspresidendi arvamust, aga no Delfi tegi seda absoluutselt, kuna selle portaali stiil ongi ju mõnitamine ja ärapanemine. Ilves rumaluke tegi oma postituse vist viiruseuimas, sest kui kedagi see kirjatükk kahjustas, oli see tema ise. Ehk niisugune ongi Ilvese stiil! Ja veel vanarahva tarkustki – enne mõtle ja siis ütle!

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Miks te teda sõimate?Pani raha pihta aga seda seaduslikult kuna Ansipi valitsus ei lasknud rohkem tagasi küsida kui 10%.Teisest küljest täitis mee ookeanitaguse suure isa veel suurema unistuse st.luua Peterburi väravasse oma strateegiline sõjaväebaas kus paiknevad sõdurid ei allu meie jurisdiktsioonile,kelle käsuliinid jooksevad kõrgelt üle meie valitsusliikmete peade ja tähtsad otsused võetakse vastu Washingtonis ilma meid kaasmata !

 • Avatar

  meenutagem ka seika, et kui ilves oli välisminister siis ta ärastas vanalinna kinnisvara võileiva hinna eest. selline inimene ei saa eesti maksumaksja rahadel edasi peesitada, tuleb ta sellest ilma jätta!!!

 • Avatar

  Mees põgenes, sõna otseses mõttes, Ameerikasse pakku. Nüüd säutsub sealt ohutust kaugusest, sest ta teab, et väljaandmise nõuet US ei rahuldaks. KIndlasti omab ta ka US-i passi.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused