Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vastuseks “ärmapresidendile”: “Nätsu näriv jänki, maksa Eesti rahvalt röövitud raha tagasi!” 

-
18.04.2020
Tundub, et noodivihik on ühine.
© AFP/Scanpix

Eesti rahva juurest tagasi lääne poole põgenenud ekspresident Toomas Hendrik Ilves leiab endiselt, et pärast inimestelt oma talu tarvis raha varastamist on tal õigus õpetada valitsust, kes on ametis kriisist ülesaamisega.

Meenutagem: Ilvese OÜ Ermamaa sai 2006. aastal Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu Euroopa Liidu struktuurifondidest 190 000 eurot toetust ja pidi vastavalt 2012. aastal vastu võetud EASi otsusele sellest tagastama ainult 10% ehk 19 039 eurot. Teistelt ajavahemikus 2004–2006 turismi jaoks toetust saanud, kuid turismiga mitte tegelenud ettevõtjatelt küsiti toetus täielikult tagasi. Tollal oli võimul Ansipi valitsus.

“Üldiselt jäi Ilves Eesti inimestele aga kaugeks. Tagatipuks varjutas tema kümmet ametiaastat lõpuks ka skandaal, kui selgus, et Ilves peab kunagi EAS-ilt Ärma talule saadud toetusest tagasi maksma ainult 10%. Rahvas ärritus ja skandeeris: ebaõiglus!” kirjutas Eesti Päevaleht 2016. aasta 5.detsembril.

Nätsunärijast ja ennastimetlevalt “selfisid” tegevast riigipeast, kelle valitsemisaega jäi ka pere lagunemine, ei saanud tõesti rahva presidenti, nagu pole seda ka praegune riigipea saavutada suutnud – eks praegune riigipea õppis ühiskonna lõhestamist eelmiselt.

Nüüd on Ilves varmas kritiseerima valitsust, kuigi ta ise sellel maal enam ei ela. Oma postituses väidab ta, et viimase viie päeva jooksul on valitsusjuht olnud teadmatuses eriolukorra pikendamisest, oma erakonna ebaeetilisest reklaamist ja oma valitsuse pea ainsa mõistliku ministri vallandamisest.

Saamatu ärmapresident ei jaga reaalpoliitikast kohe midagi: eriolukorra pikendamist või lõpetamist ei saa praegu keegi prognoosida, sest seda dikteerib pandeemia. Samuti ei tundu mees teadvat seda, et koalitsioonivalitsuses otsustab iga erakond ise oma ministrite üle ja annab siis peaministrile teada, nagu see praegu ka sündis.

“Kriis pole aeg järeleaitamistundideks taasiseseisva Eesti saamatuimale valitsusele. Kui ei oska noa ja kahvliga süüa, võiks lauast lahkuda,” kirjutab “ärmataja”.

Ameerikas kükitav Ilves ei tea ilmselt, et eesti rahvas on teist meelt: viimase Norstati uuringu järgi on toetus valitsusele kõrge. “Valitsuse tegevusega on rahul kolm neljandikku vastajatest ning politsei tegevusega ligi 90 protsenti. Kusjuures toetus valitsuse tegevusele on erakondadeülene – toetus on kõrge vastajate erakondlikust eelistusest sõltumata,” kommenteeris politoloog Martin Mölder.

“Pärast kõikvõimalike andekate ja tublide inimeste halvustamist, kuidas saab see valitsus loota, et tuleks kokku laiahaardeline grupp parimatest ja targeimatest inimestest covid19-st väljumiseks. Ei saagi loota. Sõim ja matslus jätkub. #hanerasvavalitsus,” kirjutab Ilves.

Paraku on praegu juba laiahaardeline grupp koos ja Eesti liigub kriisist väljumise suunas, kuid see on ühtlasi ka igaühe isikliku hinnangu küsimus. Kes on opositsioonis, see leiab alati, et kõike tehakse valesti.

Tõelist “sõimu ja matslust” näitab üles jänki Toomas Hendrik Ilves ise – vihje oskusele noa ja kahvliga süüa on ääretult labane igas olukorras, pealegi on vihjaja ise tuntud pideva nätsunärijana, mis ei mahu samuti viisakuspiiridesse.  Sõnaühend “hanerasvavalitsus” aga viitab sellele, et sildistaja pole isegi lugenud, mis kontekstis hanerasva kasutamisest räägiti, vaid lihtsalt sildistab.

“Kui aga ärmatajast suli, kelle talu pandi püsti skeemitades maksumaksja rahaga ja keda elu lõpuni peab üleval rahvas, kes on valinud valimistel tänast valitsust, räägib midagi lauakommetest, siis on tegu lihtlabase jultumusega. Mats jääb matsiks,” ütleb ka EKRE saadik europarlamendis Jaak Madison oma FB postituses.

Toomas Hendrik Ilves võiks praegusel kriisiajal maksta Eesti riigieelarvesse tagasi selle summa, mille ta oma mahitajate abiga maksumaksjalt röövis, siis oleks tal veidigi moraalset õigust riigis toimuvat kritiseerida.