Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Viisaastak ennetähtaegselt, Riigikogu infotund viis minutit enne tähtaega!

-
01.06.2022
Iga miilits unistab saada kindraliks

Tänase valitsuse infotunni lõpp Riigikogus saabus ootamatult, nagu nii mõnegi inimese maise teekonna lõpp: täpselt kell 13.55 tänas esimees Jüri Ratas osalejaid kiirustades ja ETV2 pakkus vaatajatele-kuulajatele „rebitud“ lõpu, mis pole kaasaegsete tehniliste võimaluste juures küll professionaalne, kuid ilmselt poliitiliselt rentaabel.

Aega jäi täpselt ühe küsimuse ja ühe vastuse jaoks, aga tõenäoliselt oli probleem küsija isikus, sest kava järgi pidi Kert Kingo pärima peaministrilt aru olukorra kohta riigis ja juba enne esines terava protseduurilise küsimusega.

Kuid see oli teater, kus kardin langes viimast monologi alustada kavatsenud ja selleks juba suugi lahti teinud peategelasele pähe ning vaatajad olid oma kohtadelt sunniviisiliselt katapulteeritud.

Ja väitke veel, et Jüri Ratas ei hooli Kaja Kallasest!

Siseminister Kristjan Jaani vastas korduvatele küsimustele selle kohta, kuidas päästa elanikke sõja või muu katastroofi korral, korrates iga kord sisuliselt “12 toolist” tuntud plakati teksti: et uppujate päästmine on uppujate enda mure.

Aga sõna on tõesti vaba, ka Riigikogus.

„Oled vaba, sõna!“ käratas esimees ja lõi sõna järel ukse kinni.

Aga äkki ta lihtsalt ehmus, sest nägi saalis “rohelist mehikest”?

See ei olnud vihje ei keskerakonna embleemile ega värvi muutnud Zuzule.

Ivan Makarov