Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Võib-olla aitab ideoloogilistest pseudoteemadest?

-
04.03.2022
Kui Vene raketid tuumajaamu tabavad, pole meil isegi tosinat aastat. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Praegu on maailmas põhimureks Vene agressiooni peatamine Ukrainas, kuid osa inimesi elab endiselt pseudoteemade mõjuväljas.

Eesti algatas ÜRO Keskkonnaassambleel üleilmse keskkonnaandmete alliansi DEAL, mis aitab riikidel ühiselt kliimakriisi vastu võidelda, vahendab BNS.

Tegu on jätkuva gretathunbergliku algatusega, mis on orienteeritud juba mitu aastat kestnud kliimahüsteeriale CO ümber. Aeg oleks need teemad sahtlisse panna, sest Ukraina sõda ähvardab märgatavalt suuremate katastroofidega kui fossiilsete kütuste põletamine.

Näiteks on Venemaa rünnanud kahte tuumaelektrijaama Ukrainas – võib vaid ette kujutada, mida see võib kaasa tuua. Lisaks saavad seal pihta gaasijuhtmed, kütusehoidlad ja muud sellised objektid, kus võib valla pääseda tõeline keskkonna-alane põrgu.

USA kliimasaadik John Kerry kaebab isegi praegu, et maailm olevat kaotanud huvi kliimavõitluse vastu – ei ole, ainult ohud ähvardavad mujalt, kui koolilaste suust.

Lääne vasakliberaalid jätkavad siiamaani pseudoteemadega, mis andsid neile rahulikel aegadel ja heaoluühiskonnas võimaluse oma tähtsust näidata. Nii kostab veel praegugi jutte aafriklaste aitamisest Poola piiril, kuigi praegu peaks Euroopa keskenduma ukraina sõjapõgenikele, mitte Aafrika majandusmigrantidele.

Alles mõned päevad tagasi ründasid tuhanded täies elujõus aafrika mehed Hispaania enklaavi Melillas, mis oli otsene vaenutegevus, sest viga said ka piirikaitsjad. Ilmselt haistavad senised Lääne lemmikud, et varsti ei kehti ukrainlastest üleujutatud Euroopas loosung „Welcome, refugees!“ enam neile.

Kliimateema, hea elu otsijad ja „vaevatud vähemused“ võiks praegu küll päevakorrast maha võtta, sest Ukrainas tegeldakse tegelike probleemidega. Selle taustal pole isegi koroona enam mingi teema.

UU