“Võõrad Eestis ei tunne keelt ega kultuuri, aga ometi näib neil erinevalt põlisrahvast hästi minevat”

Repliik,
- Updated
©Erakogu
Aafriklased tunnevad ennast Eestis ülihästi ka siinset rahvast tundmata.

Rahvuskonservatiiv Eda Rüütel kirjutab sotsiaalmeedias teemal, mis vaevab paljusid eestlasi. Kahjuks mitte kõiki.

“Wolt ja tema silmnähtavalt jõukas seltskond on võtmas üha enam üle palgavaesusest siplevat ja tööst kurnatud kohalikku elu-olu. Nad ei oska keelt, ei tunne kultuuri ja ometi läheb neil hästi nagu kõigil võõramaalastel tundub olema. Ka idast tulnutel ei paista mingit vaeva. Neil näib olevat tahet, eesmärki ja lootust võtta see maa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põlisrahval ma seda ei näe. Pseudoprobleemidest on tal räsitud pea ja piinlik, et elab veel… Peab ütlema, et sama riigivaenulik, mis on võõrtööliste ja nende äride õitseng, on ka põlisrahva palgavaesestamine, vaenamine ja valetamine. Me ju näeme, mis tegelikult sünnib iga päev ja isegi seda, millega see “nali” lõppeb. Aga me ei tunnista seda…

Me ei julge öelda, mis maa, mis riik see siin on ja mis keel on riigikeel. Me enne rikume omi seadusi, ajame kägu oma rahvale kui tõde ütleme. Aga tegelikult me ei usu enam – võetakse kõik, mis võtta annab, müüakse kõik, mida veel müüa saab… Pole meile püha ei rahvas, ei maa ega keel. Või ma eksin…?”

9 commentsOn “Võõrad Eestis ei tunne keelt ega kultuuri, aga ometi näib neil erinevalt põlisrahvast hästi minevat”

 • Avatar

  White Lives Matter!

 • Avatar

  Ehkki üldinimlikud väärtused on kõige tähtsamad, oli võõristav vaadata täna Kanal 2-e saates “Radari Reliikviad” saatejuhi uhkeldamist Tallinna nigeerlaste kogukonna üle. Kui vanemat eestlaste põlvkonda peletab rahvuslusest nõukogudeaegne verresüübinud hirm ‘äärmuslase’ sildi eest, siis noorem põlvkond on lihtsalt amerikaniseerunud ja hoiak põlisrahvastesse sama üleolev nagu jänkidel indiaanlastesse. Stalinilik genotsiid eestlaste vastu oli kahjuks tõhusam kui holokaust. Sest meilt juuriti välja rahvuse raudvara, kooliõpetajatest riigikogulasteni, juute olevat vaenatud aga pelgalt rahvustunnuste põhjal.

 • Avatar

  Kui võim rikub kasvõi ühtainukest oma kehtestatud seadust, siis on rahval õigus rikkuda KÕIKI võimu poolt kehtestatud seadusi.

 • Avatar

  Kurb küll, aga vist peab tunnistama, et peaaegu 1/3 valijatest on meil stabiilsed imbetsillid, kes vaatamata kõigele oravaid valivad ning sortse ja GRUZ200 hääks peavad. Või on muid arvamusi? Noh teades küsitlusfirmade omanike reformierakondlikku tausta ja mõjusid, ma ei imesta… Ja ikkagi tahaks, et selle e- valimiste probleemiga ometi tegelema hakatakse. Noh ja kui ongi nii, et mingit häälte võltsimist ei ole ja suur osa meie rahvast ongi … , siis tuleb ka seda otse välja öelda, ma mõtlen valimiste adekvaatsuse küsimust. See teine asi, see on niikuinii lootusetu…

 • Avatar

  Kogu selle valimiste jutu peale toon ühe vana ütluse:
  “Pole oluline kes ja kuidas hääletab – oluline, et häälte lugeja oleks oma inimene.”

 • Avatar
  Ants Jürman

  Milles see võõraste hästiminek ikkagi seisneb, ikka NÄILINE ta ongi. Meenub üks veerand sajandi vanune jutuajamine, kui Loksale rajasid taanlased lihtritehase (laevaehituse üks valdkond) ning Jüüti poolsaarelt pärit juhtisik kurtis, et Eestist pole võimalik vaatamata tolleaegsele heale palgale (ca 10000 kr) leida keevitajaid ja nad olid töötajaid sunnitud sisse tooma Ukrainast,kes ilma nurinata töö ka ära tegid, sest kohalikud pidasid seda RÄPASEKS füüsiliseks tegevuseks.
  Teine pool öeldust tundub (või õigemini välja ütlemata jäänust) peab paika, et meil on ca 45000 ABSOLUUTSES vaesus- ning üle veerand miljoni suhtelises vaesuses elavat inimest, eelmisel sajandil süüdistasid poliitikud selles nõukogude võimu (mõned teevad seda isegi täna,aga mida selle 90-te(ä)rastamise tagajärjel ikka tahta, ainult selle initsiaatorite nimed “unustatakse” ära (Milton Friedmanni majanduspreemia laureaat Mart Laar (Isamaa) koos Erastamisagentuuri juhi Väino Sarnetiga). Kui 1998 tekkis Reformierakond (ühe mitteeestlasest tuttava tabava nimetuse järgi importijate partei), siis algas massiline tööga seotud lahkumine eeskätt Soome ja mujale tollasesse Euroopa Liitu, mis on tänaseks küündinud juba 100000 inimesi (kolm korda enam kui nõukogude võim küüditas aastail 1941 ja 1949).Kui aga Isamaalis-Reformaatorliku bande poolt hääletab stabiilselt pea 40 % valimas käinuist, siis järelikult rohkem kui poolele miljonile inimesele meeldib selline poliitika (üks selle pande osapooli on tänagi valituses). Selle praktika põhjal ma ei imesta, et 1940 suvel sai Töötava Rahva Ühine Väerind rohkem hääli kui mistahes Riigikogu valimistel alates aastast 1919 (Olav Kuuli andmeil oli kommunistidele antud toetus suurim 1923, kui nad said veidi üle 15 %) ning Zdanovi kildkonnal tuli valimistulemusi ehk ainult poole ulatuses võltsida. Paraku ei usu muutustesse, piisas “Respublikaansel isamaalasel” Juhan Partis 2004 vaid hüüda “muvvame läbi” ja 2/3 hääletaski EL poolt, lihtsalt enamikule eesti inimestele meeldib kuuluda LIITUDESSE, Nõukogude Liitu vähem EL-i rohkem. Aga kultuuri hääbumise pärast ei karda, parafraseerides üht oma TPI õppejõudu aastast 1979, kui kõrgharidus lähebki ingliskeelseks, siis köögis räägime räägime oma keeles. Mõned nädalad tagasi sai viibitud Narva kolledzis ja kuulda kuriooseet juttu- venekeelsed noored SRÜ-st tulevad Narva, õpivad esimesel kursusel intensiivselt eesti keelt ja siis algab eestikeelne õpe, kus terminoloogia on võetud aastast 1990 ja on inglise hääldusega “eesti mõisted”, sest keegi pole viitsinud vasteid välja mõelda. Ustus Agur tõi 70-te keskel eesti keelde mõiste RAAL (sisestasin Google otsinguse, ärge sealt vastust otsige), küsimus kui paljud teavad, mida see tähendab, viimati leidsin selle tarvitamise akadeemik Mereste 1987 ilmunud monograafiast “Süsteemkäsitlus”.
  Ei lähe neil võõrailgi hästi, sest raali asemel tarvitavd nad koos põlisrahvaga hoopis teist sõna.

 • Avatar

  Teil on õigus,eestlaste mõistust näitab juba erakonndade reiting.RE-30%,KE-25%, SD-8%,inernatsid 200 -8% pluss roosa Isamaa. Kõik need parteid on eesti kultuuri,keele,traditsioonide vastu ja eesti ümberahvastamise pooldajad. Eestimeelsetel on ainus võimalus, jõuga vastu hakata.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused