Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Võrdlus meie lähiajaloost: protest ja marodöörlus

-
07.06.2020
Märatsejad Philadelphias.
© Reuters/Scanpix

Poliitikavaatleja Harri Kingo võrdleb sotsiaalmeedia postituses rahumeelseid meeleavaldusi ja marodöörlust.

“USA protestidega on kaasnenud rüüstamised, süütamised, röövimised ja vägivald. Mõned siin Eestis on aga arvamusel, et see on lihtsalt protestijate äärmuslus, paratamatus, mis kaasneb protestidega. Et kahjuks käib see kõik protestide juurde. Et seda võib laita, kuid sellega tuleb leppida.

Ma toon sellistele väitjatele kolm näidet meie endi lähiajaloost, mis seletavad, mis on protest ja mis ei ole protest.

1. Meenutage meie öölaulupidusid, meie nn. laulvat revolutsiooni tervikuna – need olid kõige ehedamad rahumeelsed protestid. Mitte ainsatki korrarikkumist, mitte mingit vägivalda, üksnes osalejate puhas rõõm ja ühislaulmine.

2. Meenutage Balti ketti – taas üks kolme rahvast ühendav absoluutselt rahumeelne protest. Taas ei mingeid korrarikkumisi.

3. Meenutage Tallinna pronksöid. Ja seda kuritegevuse ning vägivaldsuse lainet, mis üle Tallinna uhtus. Meenutage neid röövimisi ja lõhkumisi, mis neil öödel meie riigi pealinnas Tallinnas aset leidsid.

Võrrelge ja osake teha vahet protesti ja marodöörluse vahel. See ei peaks olema raske. Me mäletame nii üht kui teist oma enese lähiminevikust.

Ärge pange neid kahte ühte patta. Ärge õigustage marodöörlust mingite protestidega. Kui te õigustate marodöörlust USA-s protestidega, siis te õigustate märatsemisi ja röövimisi pronksöödel.”