Riigikogu esimees Henn Põlluaas: valitsuse esimesed sada päeva olid väga edukad

Arvamus,
©Scanpix
Riigikogu esimees Henn Põlluaas

Sellise poliitilise vastupropaganda, alusetute süüdistuste ja ažiotaaži saatel pole möödunud ühegi eelneva valitsuse ametisse astumine. Hea tava järgi sisseelamiseks võimaldatavat sadat kriitika- ja vihavaba päeva ei suvatsetud anda isegi mitte viisakuse pärast.

Praegust valitsust iseloomustab see, et koalitsioonierakondade seisukohad ja eesmärgid kattuvad kõikidest võimalikest variantidest kõige suuremal määral ja erinevalt varasematest valitsustest ei pea keegi tundma end Reformierakonna puudlina, kes ei mõista siiani enda vastutust riigi ja rahva ees.
See tagab ka valitsuse töövõime. Ilma kaagutamiseta on haaratud härjal sarvist ning ellu viidud või algatatud terve rida nii sise- kui välispoliitiliselt olulisi asju, mis tagavad majanduse, haridus- ja sotsiaalsfääri arengu ja inimeste parema toimetuleku. Kilbile on tõstetud meie suveräänsuse, kultuuri- ja rahvusriikluse säilimise teemad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõiki valitsuse samme ei ole nii napi mahu juures võimalik käsitleda. Positiivselt tuleb mainida aktsiiside langetamist, riigieelarve revisjoni alustamist, perevägivallavast tegevust, võõrtööjõu kasutamise reguleerimist, riigireformi algatamist, ametite ühendamist ja maakohtadesse töökohtade loomise kava, pensionireformi algatamist, pikaajalise hoolduse rahastamise kava, investeeringute toetust jne.

Tehtud on palju, kuid kahjuks on valitsuse töö jäänud opositsiooni ja meedia poliithüsteeria, kiilulöömise ja „vihavaba“ vihkamise varju. Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsuse sada päeva tuleb kindlasti kirjutada plusspoolele.

Henn Põlluaas
Riigikogu esimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused