Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Riigikogu esimehe uusaastavisioon on õhku täis

-
02.01.2024
Lauri “Probleemide lahendus on leida probleemidele lahendus” Hussar.
© UU

Kui presidendi uusaastakõne oli veidigi arusaadav, siis Riigikogu esimees Lauri Hussar tulistas talle omaselt fraasidega lausa puusalt ning saavutas sama efekti, mis on tema kurikuulsal lausel “Probleemide lahendus on leida probleemidele lahendus!”

BNS vahendab: “Hussar ütles ETV eetris olnud uusaastatervituses, et eelmise aasta suurim lootus kahjuks ei täitunud – Ukraina ja Venemaa sõjale ei tulnud lõppu.”

Järsku lootis Hussar liiga paljule, arvestades seda, kuidas Eesti 200 häälemagnet Johanna-Maria Lehtme Ukrainale mõeldud annetusrahad “vasakule” suunas. Mis aga puutub lootusesse, et Ukraina oleks 2023. aastal sõja võitnud, siis… seda võisid arvata tühikargajad, spetsialistid nii kiiret edu lihtsalt ei uskunud, selleks ei olnud reaalseid eeldusi.

“Hussari sõnul vaatab realistlik julgeolekupoliitika vastu riigi rahakotist – Eesti ostab relvi ja laskemoona, sest ainus viis sõda ära hoida on selleks valmistuda.”

Ja miks teie valitsus siis jälle osa relvadest ära annab?

“Uue aasta suurimaid väljakutseid on Hussari sõnul aga seotud Eesti põhiseaduse preambulis sõnastatud eesmärgiga keele ja kultuuri kestmisest.”

Seda ütleb poliitik, kelle erakonnakaaslane, haridusminister Kristina Kallas lubas kord, et eestlastele jäävad pastlad ja kannel, ning kelle koalitsioonipartner Reformierakond algatas massivenestamise. Ei ole vähimatki usku, et see valitsus veel midagi eesti keele ja kultuuri heaks teeb. Vastupidi – selleks, et Tallinnas tööd saada, peavad eesti rahvusest noored vene ehk idaagressori keelt õppima asuma.

“Riigikogu esimees märkis, et ühtsele eesti koolile üleminek aitab purustada ka illusiooni, justkui paikneks füüsiliselt üksteise kõrval elavad inimesed kultuuriliselt eri planeetidel. Tema sõnul on see olnud viimaste aastakümnete üks suuremaid silmamoondusi Eestis.”

Silmamoondusi teeb Hussar ise. Põlisrahva kõrval on Eestis teine rahvas, kes pole küll teisel planeedil, kuid on teises maailmas, selles, mis viib igal aastal 9. mail lilli okupandi kuju juurde, ja mitte vähe. Eesti on nende lõimimises läbi kukkunud, seda, mida Hussar lubab, pole suudetud 32 taasiseseisvusaasta jooksul kuidagi läbi viia. Tuletagem meelde ka Eesti 200 aktsiooni Hobujaamas – see pidi küll tõestama, et lõhe kahe rahva vahel on tõesti olemas, mitte silmamoondus.

“Hussar tõi esile, et kevadel täitub Eestil 20 aastat Euroopa Liidu liikmena ning lisaks toimuvad ka Euroopa Parlamendi valimised, mille üks keskne teema saab olema keskkond ja energeetika. „Loodan, et see lähtub teaduslikust arusaamast, hindab adekvaatselt meie ühe kiiremini soojeneva planeedi olukorda ja pakub ka lahendusi tuleviku tarvis,“ ütles ta.”

Hussar võiks 2. jaanuaril toast õue astuda ja ta näeks, et Eestis on tõeline külm ja lumerikas talv, mitte ülekuumenenmine.

“Samuti peab uus aasta tooma tema sõnul plaani Eesti majandusele, mis annab ettevõtjatele vabaduse ja võimaluse läbi lüüa. „Eesti majandus on sama tugev, kui tugev on meie ettevõtja, kui atraktiivne on ettevõtluskeskkond ning kui kiiresti viib meid edasi innovatsioon. Eesti majanduse heast käekäigust sõltume me lõpuks kõik,“ ütles riigikogu esimees.”

Kui “pikk plaan”, siis on oodata väga raskeid aegu. Meie ettevõtja ei ole tänu Kaja Kallasele tugev, ettevõtluskeskkond kolib Eestist minema ja “innovatsioon” toetub endisest Nõukogude Liidust toodavale odavtööjõule.

Riigikogu esimees ajas taas “mullikesi”, millel pole reaalsuses mingit katet.

Uued Uudised