Riik ei vaja pelgalt nais- või mees-, vaid vajab kompetentseid ministreid

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Ministriameti juures loeb kompetentsus, mitte sugu.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kirjutab sellest, et need, kes räägivad soolisest võrdsusest, topivad oma võitlused ka sinna, kus maksab miski muu peale inimese soolise identiteedi.

„Miks mulle ikka ja endiselt, korduvalt ja pealetükkivalt nina alla hõõrutakse, et ma pean poliitikuid või tippjuhte vaatlema kui mehi ja naisi?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Miks just „võrdõiguslased“ kisendades ei luba mul suhtuda (suvalise näitena) Kaja Kallasesse kui Riigikogu liikmesse ja parteijuhti? Miks ma PEAN ilmtingimata temas nägema eelkõige naist?

Krt, mul on omal naine!

Ja kui mulle peaks pihku juhtuma mõni riivatu ajakiri poolpaljaste tüdrukutega, siis NEID vaatan ma soolisel pinnal, kui mees naisi.

Loomulikult ei pea ma Kaja isegi alateadlikult meesterahvaks ja sooneutraalsuse mõiste on mulle endiselt võõras. Kuid teda teleekraanil nähes on kõige viimane, mis mulle pähe tuleb, tema sugu. Ma kuulan tema juttu, tajun vahel asjalikke mõtteid, vahel vastuolusid, vahel valet. Meenuvad tema varasemad ütlused, teod, edusammud ja ämbrid. Seda kõike poliitikuna, rahvaesindajana, parteisõdurina, mõnikord ka oma isa lapsena. Kuid mitte naisena!

Ma ei tunnetakski aktiivselt tema soolist kuuluvust, kui krdi „võrdsustajad“ seda nutulaulu saatel mulle näkku ei topiks.

Üha rohkem hakkab mulle tunduma, et kui üldse eksisteerib mingi sooline ebavõrdsus, siis seda tekitavad just needsamad, kes võrdsuse eest võideldes pidevalt meile agressiivselt meelde tuletavad, et ka poliitikud, ka tippjuhid, ka majandusinimesed, ka kasvõi pedagoogid jagunevad naisteks ja meesteks.

Ma ei vaja sellist meeldetuletust! Ma tean seda ise ja see ei oma minu jaoks tähtsust. Miks ma ei või, miks ma ei tohi hinnata neid inimesi nende pädevuse, nende tegude, nende oskuste ja teadmiste, kasvõi nende sõnade järgi? Miks ma PEAN neid hindama kui naisi või mehi?

Lõpetage ükskord see möga võrdsusest ja hakake TEGELIKULT inimestesse võrdselt suhtuma, ilma lippude ja loosungiteta.

Kui on loll, saamatu, valelik või mölakas, siis andke kaikaga.

Kui on nutikas, võimekas, aus ja tubli, siis kiitke.

SÕLTUMATA SELLEST, kummast soost inimesena ta ilma on tulnud või kasvõi ennast sootuna defineerib.

Meile EI OLE VAJA naisministreid. Meile ei ole vaja ka meesministreid. Meile on vaja ministreid, kes oma tööd ausalt, oskuslikult ja tulemusrikkalt teevad. Ning sama kehtib mistahes ameti kohta.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused