Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riiki süüdistav Katri Raik on hea näide valetavast ja vastutustundetust poliitikust

-
05.09.2022
Katri Raik ütleb, et Narvas pole kombeks korruptante ametist kõrvaldada.
© Uued Uudised

Narva linnapea Katri Raik käis ühes ERR-is saates ja sealt koorus välja see, kuidas Eesti kauaaegsed võimupoliitikud vastutuse endalt ära lükkavad.

“Tegelikult peab Eesti võim nüüd ikkagi sügavalt peeglisse vaatama, sest paljud asjad lihtsalt tegemata jäänud. Praegu oodata, et me Narvas kahe aastaga lähme üle eestikeelsele õppele, volikogus hakkame päevapealt rääkima eesti keeles, kaotame ära 9. mai, võtame maha kõik mälestusmärgid, seda on liiga palju, et rahulikult teha,” rääkis Raik.

Katri Raik on ise olnud siseminister, Riigikogu liige, Narva linnapea ja volikogu esimees, samuti ütleb ta, et “ma olen Katri Raik, kes on 22 aastat Narvas olnud” – aga ise ta justkui ei tunneta vastutust, et tema ongi see riik, kes peaks sügavalt peeglisse vaatama, sest on paljud asjad tegemata jätnud.

Raiki puhul joonistubki selgelt välja see, et juhtunu tabas ka teda ennast ootamatult, sest tegelikult ka tema ise ametnikuna ei teinud midagi sellist, milles ta nüüd riiki süüdistab, vaid laskis ka ise Narval vaikselt “lõimumisunes” tukkuda.

Raik räägib kaastundega punatanki “leinavatest” inimestest ja lisab: “Valdav enamus inimesi, ka need, kellega ma tanki juures rääkisin, ütlesid – ma armastan Eestit.” Aga millist Eesti, seda ta ei täpsusta – ilmselt sellist, kus laiutavad punatankid ja Eesti Leegioni monumendid Sinimägedes ja mujal on maha kistud.

Katri Raik kuulub nende poliitikute hulka, kes teeks kõik “leinava” Narva vene memme, kuid mitte südamevaluga eestlaste heaks. Kuid ega ka Tallinna valitsused paremad pole – ega Kaja Kallas samuti midagi oma koroonavisiidiga Narvasse paremaks muutnud.

Uued Uudised