Riina Solman: perepoliitika asemel mõistetakse hukka perekond kui selline ja asutakse seda lõhkuma

Arvamus,
©Siseministeerium
Siseministeerium

Rahvastikuminister  Riina Solman kirjutab vastuseks Eero Epneri arvamusloole, et kogu arutelu selles on suunatud ühele riideesemele – üks mees pani autasustamise ajaks selga kleidi ja kõik “vanameelsed” said šoki.

Rahvastikuministri sõnul on see tähelepanu kõrvalejuhtimine faktilt, et vägivallaennetuse autasu vääriliseks peeti inimest, kes sai kuulsaks oma räigete solvangutega naiste ja vanurite aadressil. “Ehk võõrastes sulgedes rebane sai ordeni kanade kaitsmise eest,” täpsustab ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riina Solman peab vajalikuks kandidaate eelnevalt kontrollida: “Iga autasu saaja peab vastama antud autasu sisule: tunnustatav loomakaitsja ei tohiks piinata kasse, premeeritava toitlustaja hingel ei või olla riknenud toiduainete sissesöötmist inimestele ja salmonellast murtud kliente, autasustatava arsti eluloos ei tohi olla patsientidelt salaraha võtmist.”

Eero Epneri puhul võtab Riina Solman aruteluks tema lause, mille kohaselt oli meesterahvas pannud ennast naiseriietesse, et muuta end samamoodi rünnatavaks nagu naised meie tänapäevases ühiskonnas sageli on.

“Selle loogika kohaselt peaksime me tumeda nahaga inimeste toetuseks tegema blackface’i”, et muuta ennast samamoodi haavatavaks ja rünnatavaks”, mida nemad ise küll kohe kindlasti pahaks paneksid,” täpsustab ta.

Epner on kaitsnud Pärnitsat, väites, et too juhtis tähelepanu ühiskonna valupunktidele ehk väärkohtlemisele, ja neid olevatki just traditsioonilises peres palju. “Mida rohkem lapsi, seda rohkem vägivalda? Tõsiselt?” küsib Riina Solam ja vastab samas, et antud juhul keegi ei kavatsegi tõsiselt perepoliitikast rääkida ja aidata, sest kergem on mõista hukka perekond kui selline ja asuda seda lõhkuma.

“Sõnum on järgmine: laps, sul on ema ja isa, äkki siis veel vanaema ja vanaisa? Siis tea, et sa elad vägivallapesas, mis tuleks maha lammutada,” lõpetab ta sarkastiliselt.

Refereering põhineb ERR-is ilmunud arvamuslool

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused