Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Roland Mere: Reformierakonna valimislubadus peaks olema: ,,Luban oma vanad lubadused lõpuks teostada”

-
27.01.2023
Reformierakond, valetajate ja petiste partei.
© Uued Uudised

Kujutage ette pilti, et müügimees tuleb ja moosib. Müügimehe nalja teate? Mees tuleb poodi naisele tampoone ostma ja müügimees teeb selgeks mehele, et tal päev niikuinii tuksis ja mingu parem kalale. Mees ostabki kogu varustuse alates konksust kuni ritvadeni, riieteni, lisaks veel paadi, treileri ja ka uue auto, mis suudab paati vedada.

Hea müügimees oli. Ja aus. Meie reformierakonna müügimehed nii andekad ei ole ja seetõttu tuleb kasutada Herbalaifi võtteid.

Ent õppigem jesuiitidelt. Eesmärk pühitseb abinõu. See tähendas ju tegelikult, et ükskõik kui alatu ja valelik oli abinõu – küll eesmärk selle pühitseb ja muudab legitiimseks. Ehk maakeeli öeldu – valeta ja varasta, peaasi, et eesmärk saab saavutatud.

Hommikusi uudiseid sirvides lõi ette reformierakondlasest saarlase Urve Tiiduse üleskutse teda valima, lubades tõsta teadus- ja arendustegevuse osakaalu SKP-st 1,5 %-ni. Tore ju. Rõhk on pandus sõnale tõstame ja rahvale peaks see sõna meeldima, juhul kui ei ole tegemist maksutõusuga.

Ja kui mitte olla asjaga kursis või kui inimene lihtsalt loeb aga ei huvitu fakti tõesusest, siis jääbki tõde selgitamata, sest Statistikaameti kodulehel võib leida hetkeseisu ja see on, et juba 2019-st alates on see osalus SKT-suurem kui 1,5% ja 2021. aastal juba 1,75%. Nonssens?

Kuna hetkel ei ole võimalik veebiväljaandeid sirvida ilma valimisreklaamita ja kuna teen seda Saaremaal, siis loomulikult olin sunnitud läbi lugema ka Kalle Laaneti lubadused. Piinlik hakkas. Siin tekkis juba suurem dissonants ja ka küsimused. Hämmastav, kuidas üks erakond saab pidada oma rahvast nii rumalaks, et lubab asju, mis oleksid pidanud juba ammu tehtud olema ja mida on lubatud juba aastaid.

Reformierakonna valimislubadus peaks olema: ,,Luban, et teen kõik, et oma vanad lubadused lõpuks teostada”.

Laaneti  enda sloganid on:

1. Sise ja välisjulgeolek on meie alus. Julgeolek on meie tervik. – Mis sa arvad, mis juhtuks, kui venelane homme ründaks?

2. Tõstame riigikaitsekulud üle 3% SKP- st, et tagada sõjalise kaitse kestlik areng. – Nad tõusevad niikuinii, sest sul ju kapid tühjad.

3. Loome kiired ja turvalised ühendused saartele. – Sõber Laanet, sa lood neid turvalisi ühendusi juba alates 2017, ehk kuus aastat, aga memmeke vaatab Saaremaal ikka ÕNNE13 ja pilt telekas hangub. Valla ettevõte Digisaar on 6 aastat vana ja tulemus on null.

4. Planeerime taastuvenergia võimsusi sõjaaja kiirusega, muutes Eesti energisõltumatuks. – Kuule mees, kas meil siis on sõda või ei ole sõda? Kaja käest ka vastust ei saa, sest kord ta ütleb, et meil on sõda ja siis jälle, et me valmistume sõjaks. Kumb siis? Olen 1988. aastal käinud kaks korda Liibanonis ja mulle tundub, et meil ei ole sõda. Ja palun – ära ürita muuta kogu Eestit samamoodi nagu on Saaremaal – külm hakkab.

Ühe asjaga olen ma nõus – reformierakond ei luba midagi sellist, mida oleks pidanud juba ammu tehtud olema ja kohe kindlasti ei tee reformierakond midagi sellist, mida ta ei pea eetiliseks. Mis sellest, et see eetika piir on meil eri paigus. Inimesed ongi erinevad.

Roland Mere

Riigikogu kandidaat nr 595 Saare-, Lääne- ja Hiiumaal

EKRE