Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Roland Mere: valimistel selgub, kas rahvas on Siim Kallase hinnangu kohaselt puruloll

-
20.09.2021
Roland Mere.
© Erakogu

“Uuring: eestlased peavad end tsentristideks, kuid on pigem konservatiivid. Sellise pealkirjaga ilmus artikkel ERR digilehel 17.03.2017.

Kesk-Euroopa Ülikooli politoloogia doktorant Martin Mölder võttis kogu uuringu kokku tõdemusega, et maailmavaade tuleb välja siiski konkreetsete hoiakute määratlemisel, kuigi kui paluda inimestel määratleda end poliitilisel skaalal, paigutas enamik inimesi ennast keskele.

Üks asi on küsitluses esitatav palve määratleda enda poliitilisus, mis minu meelest on sügavalt arhailine ja vanamoodne, kuid küsimuse mõte oli, et mis siis sunnib inimesi määratlema ennast pigem tsentristidena kui konservatiividena, kuigi asjasse süüvides selgub et tegemist on siiski konsrevatiivsete vaadetega?

Põhjuseid on selleks mitmeid nagu: alalhoidlikus, mitteteadmine, argus, mittenõustumine mõne üksiku konservatiivse väärtushinnanguga jne. Üks olulisi argumente selliseks enesepettuseks on häbi, või siis pigem nimetaks seda väljapressitud valehäbiks.

Me kuuleme meedia vahendusel iga päev inimestest, kes ei teata koduvägivallast põhjusel, et ilmselt eeldab ohver, et kogukond mõistab hukka ohvri, aga mitte vägivallatseja. Alles see oli, kui kristliku kultuuriruumiga kogukond (pean silmas siin nii kogu Euroopat, kui ka Ameerika mandri riike) ning isegi inimese enda perekond mõistis hukka inimese, kellel on romantiline või seksuaalne huvi samast soost inimese vastu. Vaid veidi üle saja aasta tagasi ei saanud naised kanda pükse ilma et neid poleks naeruvääristatud.

Sama lugu on veendumustega. Inimestel on erinevad veendumused, mis enamalt jaolt tuginevad haridusele, kogemustele ja oskustele või mõnele teadusele või teadusharule  nii poliitika, keskonna, vaktsineerimise, usu, muude mõtete, väärtuste ja arvamuste kohta. Oleks palju loota, et eelpool toodud mõistetele nimistus,  oleks kõigil ühesugune arusaam.

Arvamustevahelisi erinevusi on muudetud nii relvade kui ka  verbaalsete relvade abil. Esimesel juhul on tulemus  nii karm ja julm et selle arutelu ei ole siinkohal vajalik. Teisel juhul kasutatakse  kiusamist koos sildistamisega, emotsionaalset väärkohtlemist, ähvardusi ja mõnikord ka füüsilist vägivalda.

Praegusel ajal, kui inimesed on pandud nõustuma enda suukorvistamisega, mida nõuab solvumis- ja vabandamiskultuur; toimuvad kollektiivsed hullumeelsused, nagu põlvitamine kurjategijate ja märatsejate ees; enda alandamine, kui valged naised suudlevad mustade meeste saapaid ja mehed kannavad vabatahtlikult ahelaid, tunnistades end orjadeks, on sildistamise relv üks tõhusamaid vahendeid, muutmaks inimese kirjeldust oma vaadete kohta.

Kui ma teatasin ühele oma perele lähedal seisvale inimesele, et kandideerin EKRE ridades KOV valimistel oli reaktsioon, et ,,Nende räuskajate ja poetagustega?” Kuna tean ja tunnen seda täiesti normaalset inimest juba aastaid ja olen kursis tema vaimse võimekusega, mis hõlmab loogiliste järelduste tegemise võimet, siis tema reaktsioon mind imestama ei pane. Keegi ei soovi ju ennast samastada lumpenproleteriaadiga. Keegi ei soovi olla nats, homofoob, poetagune. Pigem soovitakse ennast samastada  analüüsiva ja keskmisest kõrgema inteligentsus kvoodiga indiviidide grupiga, ehk siis ollakse nõus ennast painutama sobivas suunas.

Eneseväärikas rahvas koosneb eneseväärikatest inimestest ning eneseväärikat inimest on võimalik murda, kuid mitte painutada. Iga rahvas seas on ka inimesi, kes painduvad kergesti, et vältida murdumist. Sellised inimesed ongi eneseväärikale rahvale kõige ohtlikumad.

Eesti rahvas on nii lähiajaloos, kui ka käesoleval ajal suhtunud põlastavalt nn Moskva poolt painutatuisse. Kuid painutada inimesi võib üritada ka mõni naaberriik, usund, rahvusgrupp, vähemus või enamusgrupp kasutades ära kõiki manipuleerimisvahendeid.

Piinlik on lugeda, kuidas mõned meie ajakirjandusväljaanded kasutavad just sildistamisvõtteid, et manipuleerida inimestega. (Loe: valijatega)  Selle asemel, et anda rahvale tagasi usk, et nende hääl maksab, et nad on inimesed, pannakse neile juhul kui nende arvamus ei ühti nn eliidi arvamusega, silt külge. Toon siinkohal välja mõned näited:

Kristen Michal EKRE sammude taustal: kaabud ja kremlimeelsed, ühe nukujuhi kaks kätt

Õhtuleht  KAABU KUKKUMINE:

Valdo Randpere: EKRE on põhimõtteliselt üks kamp kaikamehi

TV3 Valdo Randpere terav torge: Keskerakond veab natsid valitsusse

Valdo Randpere: EKRE on natsipartei, ent nad pole natsionaalsotsialistid

Urmas Paet: Helmede labane räuskamine on ohtlik Eesti riigi julgeolekule.

Selliseid väljaütlemisi võib leida tuhandeid ning aadress on reeglina üks ja sama, mille üheks osakeseks on ka artikli autor.

Sildistav reeglina ei adu sildi väljaütlemise hetkel, et oma ütlemisega suurendas ta vahemaad enda ja sildistatava vahel ning ma ei kujuta ette, milline oleks tema argument kui ta sooviks tulevikus mõnda muud teemat arutada või muul viisil kommunikeeruda. Samas, kas tal üldse on argumente? Sest sildistamine on ju tegelikult ka argumentide puudumine. Poliitilises sildistamises kahtlemata argumentidest puudu ei tule ning sellise sildistamise eesmärk, paraku mitte küll ainus, on manipuleerida valijatega.

Ma ei kutsu praegu üles inimesi valima konkreetse erakonna või konkreetse inimese poolt. Kutsun üles inimesi võtmaks enne hääle andmist mõtisklusteks veidike aega. Alustuseks võiks mõelda, kas Eesti on selline, millisena soovisime teda näha siis kui rahvas oli veel ühtne. Mõelge selle üle, miks rahvas on lõhestunud. Mõelge sellele, kes on kurjad, kes tegelikult vihkavad keda,  mis on vihkamise põhjused, keda meie hulgas võib nimetada pugejaks, kas teid ennast ei saa nimeteda pugejaks ja kahepalgeliseks inimeseks.

Tasuks mõelda ja analüüsida, kas meil on kaasarääkimisvõimalus nii Eesti kui ka Euroopa poliitikas. Edasi tasub minna KOV valimiste kandidaatide juurde. Vaadake, kes ennast kõige rohkem ja kes kõige vähem reklaamib. Miks? Vaadake mida lubatakse, (siinkohal soovitan mitte segamini ajada teemasid, mis seoses riigi poolt kohalikele omavalitsustele pandud kohustustega rahastatakse samuti riigi poolt).

Analüüsige, kas lubaja on juba varem lubanud ja kas lubadus on täidetud, ehk siis kas ta austab teid, ning pöörake jällegi tähelepanu eelnevas soovituses välja toodud märkusele. Ja lõpetuseks pöörake tähelepanu esmalt pigem suurele plaanile, selle loogilisusele ja võimalikusele kuid samas ärge unustage pisiasju.

2016 aasta 18. aprilli ringvaates ütles Siim Kallas: ,,Kui rahval lasta midagi valida, siis lõppeb see katastroofiga, sest 70% rahvast on lihtsalt puruloll.” Sel ajal oli Eestis ametis Taavi Rõivase valitsus.

Kaheksateistkümnenda oktoobri hommikul saab selgeks, kas viis ja pool aastat hiljem on purulollide eestlaste  protsent sama.

Roland Mere

2021 KOV valimiste kandidaat Saaremaal