Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Roland Tõnisson: Soome jazzifestival kui homodiktatuuri mängulava

-
08.06.2018
Roland Tõnisson.
© UU

Soome on eelkõige huvitav maa selle poolest, et saame siin näha, kuhupoole tüüritakse Eestit ja milline võib olla elu meil umbes 10-15, aga miks mitte ka juba 5 aasta pärast. Seda juhul kui surutakse läbi näiteks erapoolikult kallutatud kohtute poolt see, mida on vaja rahvusriikidevastastele huvilistele. Pean silmas muidugi vihakõneseadust (loe: globalistliku diktatuuri direktiivi) ja kõike sellest lähtuvat.

Kahjuks on äärmiselt kõnekas näide diktatuursest meelsuskontrollist, tõejärgsest argielust, võtta 7. juuni hommikustest Soome uudistest. Eestiski tuntud muusikafestivali Pori Jazz juhatus laskis ametist lahti alles eelmisel nädalal sellesse pandud tegevjuhi Aki Ruotsala, kes oleks pidanud alates 1. augustist asuma oma ametikohuseid täitma. Tema valimise kasuks rääkisid senine kogemus majandus- ja projektijuhina.

Vallandamise põhjuseks said tema väidetavalt rassistlikult homofoobsed seisukohad. Veidi olukorda uurides jääb aga vägisi mulje, et põhjuseid on keegi otsinud sama hästi, nagu see homopaar, kes sõitis enam kui saja miili kaugusele pulmatorti tellima, kuigi tee peale jäi kümneid pagaritöökodasid, sealhulgas neli moslemitele kuuluvat.
Ruotsala andis väljaandele „Satakunnan Kansa“ intervjuu, milles mainis, et ei ole olemas homosid, on vaid suundumus, mille inimesed on omaks võtnud. Festivali Pori Jazz juhatuse esimees Hannu Jaakkola sõnul võeti vastu otsus seoses Ruotsala seisukohtadega, mis ei ole kooskõlas festivali väärtustega. Eriti nendega, mis puudutavad homoseksuaalseid festivalikülalisi.

Igati imekspandav on ka kiirus, millega otsus vastu võeti ja festivali juhtkond end inimvaenulikust kolleegist distantseeris. „Satakunnan kansa“ avaldas kolmapäeval veidi enne kella 14 intervjuu Ruotsalaga, mille põhjuseks oli aastal 2011 peetud kampaania „Ära alistu.“ Selle põhisõnumiks oli seisukoht, et homoseksuaalsusest võib paraneda. Ruotsala oli siis Kristlike Demokraatide erakonna noorteliikumise esimees ja kaitsnud õigust kampaania läbi viia, ning öelnud, et usub nende inimeste tunnistusi, kes väidavad, et on homoseksuaalsusest saanud lahti. (Loe teema kohta SIIT!). Kell pool kaheksa sama päeva õhtul oli mees jazzifestivali tegevtoimetaja kohalt prii ja tema nüüd juba endised kolleegid kiirustasid end avalikkuse ees puhtaks pesema. Festivali juhatuse esimees Hannu Jaakkola meelest on olukord kahetsusväärne nii festivali kui seksuaalvähemuste seisukohast: „Pori Jazz ütleb täielikult lahti kõiksugusest ahistamisest. Oleme võrdõiguslik ja mitteahistav festival. Palume vabandust kõigilt, keda antud küsimus on puudutanud ja solvanud.“

Parlamendisaadik Kristlike Demokraatide poolt Päivi Räsänen, kellel on tagurlase ja äärmuskristliku usuhullu kuulsus (st et ta ei ole nõus andma Piibli õpetusele uut sisu, ega osalema selles homoagendas, mida suur osa „vaimulikke“ ja „piiskoppe“ kogudustele peale suruvad), leiab, et „Ruotsala juhtumi“ näol on tegemist juba usulise tagakiusamisega, kuna vallandatud tegevjuhi sõnu on tahtlikult moonutanud ja kontekstist välja rebinud nii „Sadakunnan kansa“ kui riiklik meediakontsern YLE. „Kas inimene, kellel on alles traditsioonilised kristlikud väärtused, on seisukohal, et abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel ei oma seetõttu professionaalset pädevust oma erialal?“ küsib Räsänen. Ta on õigustatult seisukohal, et inimene on vallandatud ametist ideoloogilise sobimatuse tõttu ja see teeb Räsäneni eriti murelikuks.

Ruotsala kaitseks on võtnud sõna ka Kristlike Demokraatide esimees Sari Essayah. KD vastuseis on sõna otseses mõttes endast välja viinud keskerakondlasest rahvasaadiku Mikko Kärnä, kes nõuab 1930. aastate stalinistlike repressiooniaegade vaimus, et politsei algataks juurdluse Räsäneni ja Essayah tegevuse suhtes: „Ruotsala on kristlike demokraatide erakonna volikogu esimees. Ta on põhjustanud miljonitele soomlastele meelehärmi väitega, et seksuaalne identiteet on inimese vaba valik, kuigi tegemist on sünnipärase soodumusega… Essayah vastandab end partei esimehena teadusele ja inimõigustele.“ Kärnä nõuab, et politsei peab koheselt selgitama välja, kas kristlikud demokraadid on erakonnana avalikult rassistlik ja tõrjuv seksuaalvähemuste suhtes: „Kas ei oleks aastal 2018 tõdeda üheskoos, et ütleme „ei“ homofoobsele pahnale. Oleme me siis poliitiliselt paremalt, vasakult või kusagilt sealt vahelt.“

Selline on siis olukord täna Soomes ja džässimeistrite seas mängitav palagan on kergesti ületoodav ka meie oludesse. Sarnane stsenaarium on meilgi kergesti lavastatav, sest tegelaskujude osatäitjad on ka meil täiesti omast käest võtta. Vaja on vaid kohta, kuhu hampelmannid lahti lasta.