Ruuben Kaalep Intermariumi konverentsil: Ida-Euroopa peab ühendama jõud

Arvamus,
- Updated

Neljapäeval, 27. aprillil toimus Kiievis teine Intermariumi konverents, kus eestlastest kõneles Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. Intermarium on Ida-Euroopa rahvuslaste seas levinud idee Venemaa ja Lääne-Euroopa vahele jäävate riikide geopoliitilisest ühendusest, mis ulatuks Läänemerest Musta mereni.

“Destruktiivne läänekultuur identifitseerib end mitte hõimude, mitte rahvustena, vaid abstraktse inimkonnana, ja Läänel ei ole sisu, sest abstraktsel inimsusel puudub tähendus,” ütles Kaalep oma kõnes. “Lääne tsivilisatsioon on kest euroopluse tuumiku ümber. Kuid meie siin [Ida-Euroopas] jääme sisimas nendeks, kes olid meie esivanemad – viikingiteks, kasakateks, husaarideks ja soomeugri šamaanideks.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me peame ühendama jõud oma vaenlaste vastu nii Idas kui Läänes,” lisas Kaalep. “Meie vaenlased püüavad meid lõhestada, õhutades konflikte poolakate ja ukrainlaste, ungarlaste ja rumeenlaste, horvaatide ja serblaste vahel. Aga seda mõistes suudame need vastuolud ületada ja teha koostööd.”

Lisaks Kaalepile võttis konverentsist osa ukrainlasi, poolakaid, lätlasi, leedulasi, valgevenelasi, horvaate ja rootslasi. Muuseas arutati konverentsil nii Intermariumi majanduslikke ja energiajulgeolekuga seotud aspekte kui ka sõjalist koostööd. Erilist rõhku pani konverents Ida-Euroopa riikide demograafilistele probleemidele ja Venemaa kasvavale mõjutustegevusele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused