Sallijate laskemoonavarude päritolust

Arvamus,
- Updated
©UU
Paul Oja on EKRE Soome osakonna liige ja Uute Uudiste kaasautor.

EKRE liige Soomest Paul Oja on tabanud, et homoaktivist Reimo Metsa hiljutine postitus sellest, kuidas EKRE hakkab võimule pääsedes LGBT inimesi hukkama, on korduvkasutatav variant varasematest aegadest – Mets räägib sama, mis Marju Lauristin aastate eest.

“Lugesin Reimo Metsa postitust, mis Facebookis kuigipalju on ringelnud, ja mida võib viha ja paanika õhutamise õpikunäiteks pidada. Kõrvade vahele jäi tiksuma mõte, et kuidagi tuttav tundub laengute komplekt, mida see “mees”, õigemini isik, rahvuslaste poole paiskab.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siis leidsin Youtube’ist Objektiivi tehtud video, kus näidatakse SAPTK korraldatud meeleavaldust kooseluseaduse vastu 2014. aastal. Taustal kostab Marju Lauristini telefoniintervjuus antud vastus kellegi reporteri küsimusele. Lauristini jutt tundus nii tähelepanuväärne, et ma kirjutasin selle endale maha sõna-sõnalt, kõik kokutamised ja mõjuvama sõna otsimised kaasa arvatud.

Lauristin: „[…] on noh küllalt noh niisugune võiks öelda võiks öelda mõistuseväline niisugune raev ja viha ja vihkamine äkki inimestes olemas, mis võimaldab neil täiesti pidada normaalseks seda, et ühte vähemusrühma ühiskonnas püütakse mitte ainult tõrjuda, vaid püütakse, et tahame nad ära tappa.“

Mets: „Ma olen siiralt veendunud, et kui EKRE tegelased võimule saavad, siis LGBT kogukond pannakse esimesena seinaäärde ja lastakse maha […]“

Lauristin: „Aga see kuidas moodi sellelt pinnalt tekib vihakõne, kuidas tekib selline massilise viha ülessurumine nagu nagu noh nagu mingi noh võiks öelda ikkagi noh peaaegu et keskaegne selline protsess.“

Mets: „Vägivald, ropp ja matslik keelekasutus, on esimene samm sel teel […]“

Lauristin: „[…] tundmused, mis tegelikult on pärit hoopis teistsugusest ühiskonnast, kus tõepoolest vihkamist õhutati, vihkamist õhutati rahvavaenlaste vastu, vihkamist õhutati juutide vastu, vihkamist õhutati kõikvõimalike rühmade vastu, me teame nii nii Nõukogude Liidus kui Saksamaal […]“

Mets: „[…] kristalliöö, pärtliöö jms ööd on ajaloost piisavad tõestused sellest, mida matsimass on oma õigluse nime all kurja teinud […]“

Lauristin: „Ja kas see niisugune noh sallimatuse õhutamine, laste kaasamine sellesse niisugusesse sallimatuse ristikäiku, kuidas see läheb siis kokku tänapäeva demokraatlike pereväärtustega.“

Metsa kommentaari kirjutamise ajal ei olnud Hartlebi provokatsiooni Vabaduse väljakul veel toimunud. Aga juba neli aastat varem oli kellelgi selge, millistes võtetes vastaspoolt süüdistada. Võtete arsenal, mida ise ollakse valmis kasutama, tundub ju nii enesestmõistetav – miks siis vastaspool ei peaks nende järele haarama?

Meeleavaldus kooseluseaduse vastu oli kodanikuaktiivsuse esimesi pääsukesi, esimesi märke sellest, et rahva ärkamine ei ole enam mägede taga. Vana sallija-sotsi Lauristini jutus on kuulda ehtsat ähmi, kui mitte paanikat – et kuidas siis nii, masinavärk veeres ju nii pehmelt ja sujuvalt helge multikultuurse tuleviku poole, ja nüüd järsku hakkas kriuksuma ja hoogu maha võtma? Kus on selle põhjustanud rahvavaenlased-vihaõhutajad?

Lauristini jutus on praktiliselt olemas kogu „argumentide“ mürsuvaru, mida sealt alates nii paljudest torudest rahvuslaste poole on välja tulistatud. Sotside-sallijate vaimsetes varudes puudub siiski üks oluline laeng. See on arusaam, et üha rohkem inimesi pöörab ajapikku selja enesehävituslikele arengutendentsidele, mille eest sotsid ja nende kambamehed seisavad, ja on üha veendunumalt valmis seisma enda, oma maa ja oma rahva edasikestmise eest.”

Video leiab SIIT.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused